כרוון סנגלי
כרוון סנגלי צילום: חן רוזן

חן רוזן, המשמש כמדריך ראשי של החברה להגנת הטבע בפארק הצפרות באילת, ניצל את חופשת הקיץ לטיול צפרות במעגן מיכאל. לאחר סיבוב קצר, הבחין בציפור מסוג כרוון, סמוך לבריכות הדגים. משהו נראה לו חשוד, מאחר ובתקופה זו כרוונים 'אמורים' להסתובב בזוגות, אך הכרוון הזה היה לבדו.

"בחנתי את הכרוון מבעד למשקפת", סיפר הצפר, "כעת, גם דגם הכנף שלו נראה לי חשוד ולא מתאים לדגם הכנף של הכרוון המצוי שלנו, שמציג פס לבנבן, עם גבולות שחורים, כאשר הכנף אסופה. צילמתי כמה תמונות והשוויתי באמצעות האינטרנט בנייד שלי לתמונות של כרוון סנגלי - שהיה הכרוון היחידי שהכרתי מהמגדיר, מלבד המצוי".

"החשד הראשוני שלי התחיל להיראות פתאום כמו הדבר האמתי וגם רף ההתרגשות החל לעלות. צילמתי עוד מספר תמונות, שיאפשרו זיהוי ודאי. העברתי את התמונות למספר צפרים, להתייעצות והמשכתי לחפש ציפורים נוספות. לא עברו מספר דקות, כשהתקבלה תשובה שהכרוון נראה מתאים מאוד לסנגלי. לאחר התייעצויות נוספת, עם הצפרים שהגיעו כבר לשטח, התקבלה ההחלטה שאכן מדובר בכרוון סנגלי - הראשון שנצפה אי פעם בישראל".

בחברה להגנת הטבע מציינים כי הכרוון הסנגלי נפוץ באפריקה ואוכלוסייתו הקרובה ביותר לישראל היא במצרים. "הכרוון הוא ציפור ממשפחת החופמאים. הוא אוכל חרקים גדולים, חסרי חוליות ולטאות".

 (צילום: חן רוזן)

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו