מכבי ת"א יכולה להיות מרוצה מאוד מהגרלת הבתים לקראת משחקי היורוליג של העונה הבאה.

הצהובים שובצו עם צסק"א מוסקבה, מלאגה הספרדית, באמברג הגרמנית, דרושפאקה מטורקיה וססארי האיטלקית, הגרלה מעניינת עבור הקבוצה המתחדשת של גודס.

על צסק"א אין צורך להרחיב, מדובר באחת הקבוצות הטובות ביבשת, שמכבי ת"א ידעה מולה יותר הפסדים מניצחונות בשנים האחרונות.

באמברג הגרמנית כבר שלחה שני שחקנים שעזבו אותה לליגה הישראלית, אחד מהם, טרבור אמבאקווה למכבי ת"א, ודווקא היא אמורה להיות משוכה קלה עבור הצהובים.

מלאגה כבר לא נחשבת לקבוצת חזקה מאוד בכדורסל הספרדי כפי שהיתה בעבר. אמנם היא נחשבת לבעייתית עבור הצהובים, אבל את הנאחס הזה יקוו שחקניו של גודס לשבור בעונה הקרובה.

דרושפאקה הטורקית, משורותיה הגיע בחזרה למדים בצהוב ג'ורדן פארמר, נחשבת לקבוצה בינונית במימדים של הליגה המקומית, ועל כן הוצבה בדרג האחד לפני אחרון, אבל המסורת של הקבוצות מטורקיה היא להעמיד סגלים ברמה גבוהה, ובמכבי ת"א מודעים לכך.

המפגש המעניין ביותר, אבל לא בטוח שהמותח ביותר, יהיה של הצהובים עם ססארי האיטלקית בשורותיה חתם באחרונה מרקיז היינס, שלא נתן עונה מבריקה במדי הצהובים. בעונות האחרונות, ניסו שחקנים שעזבו את הקבוצה לגרום לה להבין מה הפסידה, אבל ססארי לא נחשבת אחת מאריות היבשת, בלשון המעטה, וחזרה רק העונה לצמרת הליגה האיטלקית.

מאמן הקבוצה, גיא גודס הגיב ואמר כי "אין הגרלות קלות ביורוליג, אנחנו צריכים לבוא מוכנים ומפוקסים לכל משחק. יש יריבות מאוד מנוסות וחזקות כמו צסק"א ומלאגה - אותן פגשנו בשלב הבתים גם בעונה שעברה - ויש יריבות עם פחות ניסיון כמו דרושפקה וססארי, ולכולן צריך לתת כבוד. צסק"א באופן קבוע מעמידה קבוצה סופר חזקה, גם כשהם עושים שינויים, ולגבי מלאגה – בספרד תמיד קשה לשחק".

גודס הוסיף כי "צריך לזכור שגם באמברג וגם ססארי הן אלופות במדינות שלהן. דרושפקה היא קבוצה עם תקציב גדול שצפויה להעמיד קבוצה חזקה. אני בטוח שיהיה אקשן ומאוד מעניין. לגבינו, נשאר בסיס טוב של ארבעה שחקנים מובילים – סמית, פניני, יוגי וסילבן – ומעבר לכך די בנינו מחדש ואנחנו נצטרך לחבר את הקבוצה. שמות לא מנצחים משחקים, צריך להביא תוצאות בשטח".

מנהל הקבוצה, ניקולה ווצ'יץ' הגדיר "בית האקסים" את הבית אליו הוגרלה מכבי וציין כי"פארמר הגיע העונה מדרושפקה, אמבאקווה מבאמברג, ואילו היינס עבר לססארי. נמשיך את הקרבות הגדולים והמוכרים שלנו מול צסק"א, וגם מלאגה יריבה ותיקה וטובה. בנינו קבוצה חדשה וברור שייקח לה זמן להתגבש, זה בית שעל הנייר מתאים לנו כדי להריץ את הקבוצה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו