מחשב
מחשב Thinkstock

שופט בית משפט השלום בת"א, צחי עוזיאל, גזר היום (חמישי) 14 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 15 אלף שקל על עדי לדרמן, שהודה והורשע בחדירה למחשביהם של אנשים הקשורים עם הזמרת מדונה. את מדונה ייצג עו"ד תמיר אפורי.​

במסגרת גזר הדין, הורה השופט על השמדת כל חומרי המחשב שנתפסו אצל לדרמן וכן אסר על הפצת עותקים מהם. 

לדרמן הודה, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו, בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירות של חדירה למחשב שלא כדין, פגיעה בפרטיות והפרת זכות יוצרים בגין חדירה לחשבונות של מספר אנשים שעבדו עם מדונה ומכירת קבצי מוסיקה של מדונה שהעתיק מאותם מחשבים לשניים מלקוחותיו.

בגזר הדין נקבע, כי "הקלות בביצוע עבירות מהסוג הנידון ע"י מי שניחן בכישורים בתחום, כדוגמת הנאשם, והקושי לחשוף את העבירות ואת העבריין, מחייבים תגובה עונשית הולמת בעלת מסר מרתיע ובלתי מתפשר".

התיק הוא תוצאה של חקירה מאומצת של יחידת הסייבר בלהב 433, בפיקודו של סנ"צ מאיר חיון, תוך שיתוף פעולה עם ה-FBI, והוא נוהל על ידי עורכי הדין סטיב בוארון ודורין בן ציון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בסיועו של ד"ר חיים ויסמונסקי, ראש תחום משפט וטכנולוגיה בפרקליטות.

בין השיקולים שהובילו לחתימה על הסדר הטיעון, כפי שהוצגו בבית המשפט, נמנים נסיבות רפואיות אישיות של הנאשם; הרצון להימנע מהרחבת מעגל הנחשפים למידע פרטי של נפגעי העבירה שנלקח ממחשביהם, שבהליך הוכחות היה מוצג בביהמ"ש, וכן קשיים ראייתיים נוספים.