תנועת ההתיישבות אמנה פועלת זה 35 שנה לקידום יישובים ופרויקטים של בנייה למגורים ביישוביה ברחבי יש"ע ופרויקטים שונים ומגוונים בנגב ובגליל.

השבוע המשיכה החברה להגשים את חזונה ולהרחיב את אופי פעילותה, הפעם בקיבוץ החילוני-ציוני אלמוג שבצפון ים המלח.

בעבר בנתה החברה בקיבוץ טללים וסייעה לקדם בניית שכונה חדשה בקיבוץ נחל עוז. אך בפרויקט השכונה החדשה של בתי אמנה בקיבוץ אלמוג יש שיתוף פעולה בין תנועות ההתיישבות הממוקמות בשני קצוות המפה הפוליטית, וזה מהלך משמעותי ביותר, החל ביוזמה של חברת אמנה להקים את השכונה וכלה בתהליכי הבניה ושיווק הבתים.   

השבוע התאספו לאירוע חנוכת השכונה אנשי החטיבה להתיישבות, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, וגם ראש המועצה האזורית מגילות, מרדכי (מוצי) דהמן, שגזר את הסרט.

השכונה החדשה צמודה לקיבוץ ובנויה בצורה מעגלית וקהילתית. ההרחבה הקהילתית שקמה בסמוך לבתי החברים תהיה חלק מקהילת הקיבוץ. באירוע נחנכו 16 בתים חדשים שכבר נמכרו וירו את יריית הפתיחה לשלב ב' בנייה נוספת של 18 בתים שבנייתם מתחילה בימים אלו.

אלון פרבשטיין, סמנכ"ל שיווק בתי אמנה ברך על שיתוף הפעולה בין התנועה הקיבוצית, קיבוץ אלמוג ותנועת ההתיישבות אמנה, "אני מאחל לקיבוץ המשך קליטה בניה והתיישבות עם התחלת בניית השכונה החדשה שתתחיל להבנות בזמן הקרוב". 

יובל פונק סמנכ"ל החטיבה להתיישבות, הדגיש את הייחודיות של הקשר בין תנועת אמנה לקיבוץ של התנועה הקיבוצית, "יש פה חידוש - זמביש בונה בקיבוצים", אמר.