החלום של ברקאי הי"ד קורם פח וגלגלים

בתחנת מד"א בירושלים נערך אתמול (חמישי) טקס מיוחד לזכרו של סמל ברקאי ישי שור הי"ד שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן".

במהלך הטקס בו לקחו חלק משפחתו של ברקאי הי"ד, בכירי מד"א וסגן ראש עיריית ירושלים, נחנך אמבולנס חדש לזכרו של ברקאי אשר נרכש בזכות תרומה נדיבה של עובדי ומתנדבי מד"א, של הציבור הרחב, ושל קרן 'קורן' ע"ש יעקב קורן ז"ל.

חבריו של ברקאי אשר התנדבו לצידו סיפרו על החוויות שחוו עימו, על ליבו הרחב ועל חסרונו המורגש. בטקס המרגש לקחו חלק גם חניכי בני עקיבא, אשר ברקאי שימש כמדריכם בתנועה, וסיפרו על המדריך המיוחד.

לאחר שנהרג הגיעו החניכים למד"א על מנת לעבור קורס מגישי עזרה ראשונה במטרה לשמר את מורשתו ולכבד את זכרו.

ברקאי החל להתנדב במד"א כבר בגיל 15 והמשיך בהתנדבות גם לכל אורך שירותו הצבאי. את כל זמנו הפנוי ומרצו הקדיש ברקאי להתנדבות ולהצלת חיים, וחלם על היום שבו יוכל לשמש כחובש-נהג אמבולנס.

על מנת להגשים את חלומו הוציא לבדו את הרישיון לנהיגה באמבולנס אולם בצירוף מקרים טראגי הרישיון הגיע לביתו ביום בו נפל במהלך הלחימה והוא לא זכה להגשים את חלומו הגדול.

אביו של ברקאי, ירון שור אמר כי "מד"א שהיה הבית השני של ברקאי, ולפעמים אולי הראשון, הגדיל להוקיר אותו ואת פועלו לא רק בחייו במתן תעודת הצטיינות כמתנדב, אלא גם אחרי מותו. כדי לעשות את היום הזה עוד יותר מופלא, חזי לזרא שמכיר את ברקאי המדריך בבני-עקיבא והחובש ביחד, הצליח לארגן קבוצה מחניכיו של ברקאי בבני עקיבא לקורס בסיסי במד"א.

"יודעים כולם שברקאי היה מתאם עוד בדרך מהבסיס משמרת לילה מיידית וממשיך למשמרת בוקר, ואפילו למשמרת במוצאי שבת. ברקאי לא זכה להיות נהג אמבולנס אבל ברחבי העיר ישעט אמבולנס על שמו, אנו תקווה שרק לפינוי יולדות ומעשים טובים, אבל במציאות חיינו, עשרות ואולי מאות אנשים ינצלו בעקבות פעילותם הברוכה של אנשי מד"א שימהרו לדרכם באמבולנס ברקאי''.

האב הנרגש הדגיש כי ''ההתרגשות, האדרנלין, היכולת למצות את הטוב שבך, להביא לידי מימוש ידע תיאורטי שרכשת - וכל זה כדי לעשות טוב לזולת, לאחר, לנזקק – זו מהות ההתנדבות והנתינה, זו מהות ההתנדבות במד"א".

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר, אמר בטקס כי "כמעט עברה השנה והחלום של ברקאי קורם עור וגידים, או יותר נכון פח וגלגלים – ברקאי יגיע עכשיו עם האמבולנס להציל חיים, לסייע לנפגעים ולעזור לחולים. נכון, זה לא ממש מדויק, ברקאי, הילד של ירון ורבקה, המתנדב המסור, שהגיע בחופשות להתנדב, למרות העייפות והקושי - לא יגיע, אבל האמבולנס על שמו יגיע, ואולי זה הדבר הקרוב ביותר להגשמת חלומו".

מנכ"ל מד"א אלי בין סיכם ואמר כי ''ברקאי שור הי"ד לא זכה להגשים את חלומו הגדול - לשמש כחובש נהג אמבולנס בארגון. אין סמלי מכך שהאמבולנס החדש שנחנך היום בתחנת ירושלים יישא את שמו של ברקאי ובכך נגשים לפחות במעט את חלומו הגדול".