סידרת הרפתקאות דוד אריה

דוד אריה הוא לא דוד רגיל, הוא דוד של סיפורים. גם הסיפורים של דוד אריה הם לא סיפורים רגילים- כולם מרחבי העולם.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תשע"ה

דוד אריה
דוד אריה
צילום: כנרת זמורה ביתן

פעם היה זה קופיקו שהדהים את כולנו בתעלוליו הכה פשוטים וכל כך מיוחדים שדיברו לכל אחד ואחת מאתנו, אח"כ בא צ'יפופו שאמנם לא תפס מקום נכבד כמו קופיקו לדורותיו, אבל בכל זאת ביקר באי אילו אתרים בעולם.

עכשיו, בדור הזה יש את דוד אריה. דוד אריה שמבקר בבית משפחתו בכל יום רביעי ושם מספר להם סיפורים מרחבי העולם המוכר: מערבות רומניה (ספרו הראשון), דרך ערבות סיביר הקוטב המערבי וכן הלאה.

דוד אריה הוא לא דוד רגיל, הוא דוד של סיפורים. גם הסיפורים של דוד אריה הם לא סיפורים רגילים, כי דוד אריה התווכח עם מכשפים, ניצל ממוות בזכות ארבע שערות וגם הפך לליצן החצר בממלכה שתושביה הולכים על הידיים.

בספר הראשון של ינץ לוי, אנו הולכים לערבות רומניה. במסעותיו המשעשעים תטפסו על עננים, תפגשו בענקים, תאבקו בשדים ואולי גם תלמדו דבר או שניים על החיים. וזה הרי העיקר. ללמוד משהו בחיים וכאן לאורך כל סידרת שבעת הספרים אכן לומדים. והרבה.

הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה הוא אמנם ספר גוזמאות ומעשיות, מתובל באיורים מפולפלים ומרהיבים של יניב שמעוני, שהוא למעשה גלגולו המודרני של הברון מינכהויזן.

הרפתקאות דוד אריה
כנרת זמורה ביתן
דוד אריה הוא לא דוד רגיל, הוא דוד של סיפורים. גם הסיפורים של דוד אריה הם לא סיפורים רגילים

מיהו ינץ לוי? גם אני בדקתי. בכל זאת להיכנס לעולם מופלא וחדש לא קל ולא פשוט. האיש סופר, עורך ומתרגם. בשעות הפנאי הוא גם דוד שאוהב לספר סיפורים מצחיקים ומפתיעים.

רוצים עוד דוגמאות? הנה דוד אריה בקוטב המערבי

מָה יִקְרֶה אִם תִּשְׁכְּחוּ פִּתְאוֹם הַכֹּל, אוֹ תַּחְלְמוּ חֲלוֹם וְלֹא תַּצְלִיחוּ לְהִתְעוֹרֵר מִמֶּנּוּ?
אוֹ תֵּאָלְצוּ לִגְבֹּר עַל מִפְלֶצֶת שֶׁלֹּא בָּנִים וְלֹא בָּנוֹת יְכוֹלִים לְנַצֵּחַ? מָה תַּעֲשׂוּ? לְמִי תִּפְנוּ?
לְדוֹד אַרְיֵה, כַּמּוּבָן! הוּא כְּבָר עָבַר אֶת כָּל הַהַרְפַּתְקָאוֹת הָאֵלֶּה בַּקֹּטֶב הַמַּעֲרָבִי,
הַמָּקוֹם שֶׁבּוֹ שׁוֹקַעַת הַשֶּׁמֶשׁ בְּכָל שְׁעוֹת הַיְּמָמָה.

הַרְפַּתְקְאוֹת דּוֹד אַרְיֵה בַּקֹּטֶב הַמַּעֲרָבִי הוּא הַסֵּפֶר הָרְבִיעִי בְּסִדְרַת הַרְפַּתְקְאוֹת דּוֹד אַרְיֵה. סִפְרֵי הַסִּדְרָה נִבְחֲרוּ לְ" מִצְעַד הַסְּפָרִים", וְהַסֵּפֶר הָרִאשׁוֹן, זה שסיפרנו עליו לעיל, בְּעַרְבוֹת רוֹמַנְיָה, אַף זָכָה בִּפְרַס הַסִּפְרִיּוֹת הַצִּיבּוּרִיּוֹת לְסִפְרֵי יְלָדִים.
 

פגשתם פעם ענק בכיין? נתקלתם כבר במראה מסוכנת באמת? חפרתם מנהרה לצידו השני של כדור הארץ? לא? סימן שעוד לא יצאתם להרפתקה החדשה של דוד אריה.

בג'ונגל הסיבירי יוצאים למסע יחד עם צפריר, לינון ולדוד אריה במסע מופלא אל מרחבי הג´ונגל הסיבירי. שם, בין סיפורים מרתקים ואיורים משעשעים, מחכים שלל יצורים מוזרים, אוצרות נסתרים ורגעים קסומים.

הנאה צרופה להורים ולסבים המספרים והמקריאים ועוד יותר מכך לבני הנעורים והילדים.