'לא לפתוח את שנת הלימודים עקב התמיכה בחרם'

ראש מועצת אפרת קורא שלא לפתוח את שנת הלימודים במסגרות בהם המורים חברים בהסתדרות המורים שחתמה על תמיכה בחרם על יו"ש.

שמעון כהן , כ"ו בתמוז תשע"ה

מוכן לדבר. רביבי
מוכן לדבר. רביבי
מועצת אפרת

עודד רביבי, ראש המועצה המקומית אפרת, קורא לשר החינוך ולארגון ההורים הארצי להודיע כי לא יפתחו את שנת הלימודים במוסדות בהם המורים חברים בהסתדרות המורים. זאת בעקבות החשיפה לפיה הסתדרות המורים בישראל חתמה על הסכם עם ארגוני שמאל קיצוני מחו"ל הדורשים לקיים חרם על ההתנחלויות.

כזכור בין היתר נכתב במסמך עליו חתמה הסתדרות המורים, המאגדת 150 אלף מורים מישראל, כי ההתנחלויות מפרות את החוק בכך שהן כופות מגבלות "חברתיות" על הפלסטינים. בראיון ליומן ערוץ 7 מסביר רביבי את קריאתו לשר החינוך.

"זה מזכיר לי תסריט דומה שחווינו עם מגן דוד אדום כשהייתה קריאה להוריד את המגן דוד מהאמבולנסים ביהודה ושומרון באצטלה שארגון הגג, הצלב האדום, דורש שלא לפעול ביהודה ושומרון. אז התערבו משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה והטענה הייתה שאם יהיה אירוע המוני חשוב וישראל תצטרך סיוע מכוחות הצלה בינלאומיים אז חשוב לשמור על קשר עם הארגונים הבינלאומיים. אני מתקשה להבין את התובנות של הקשר להסתדרות המורים מלבד נסיעה לכנסים במקומות אקזוטיים", אומר רביבי ותוהה אם מישהו מצפה ממורה בשווייץ שתבוא להחליף מורה מנוזלת מישראל...

"תמוה בעיני הסיפור הזה של לחץ מארגונים בינלאומיים על ישראל. אני לא מבין את הקשר בין פוליטיקה לחינוך. הסתדרות מורים נועדה להשביח את איכות המורים ולשמור על זכויותיהם. כל קשר לפוליטיקה תמוה בעיני ולא ברור ועד עכשיו לא קיבלתי הסברים מניחים את הדעת", הוא אומר ומוסיף: "ארגון המורים הדתיים מתכנס היום לישיבה דחופה בנושא. החתימה לא הייתה ידועה להם והם מתנגדים להסכם. אני מקווה שמי שצריך להתעשת יתעשת כדי שלא לערב פוליטיקה בחינוך".

מוסיף רביבי ואומר כי "יש שאומרים מה אכפת לכם. אפשר להגיד את זה, אבל מקוממת העובדה שלקחו משהו שהיה אמור להיות מנוטרל מפוליטיקה – מסגרות החינוך. עובדי הוראה היו אמורים ללמד יסודות וערכים ומכניסים לתוך זה שיקולים פוליטיים. לא רוצים לראות מורים שמטיפים למצע של מפלגה אחת ולא מפלגה אחרת. בחתימת הסתדרות המורים אומרת שהיא מאמצת גישה של ארגוני חרם וזה המסר שהולכים להעביר לתלמידים. אם לא, אז למה חתמתם? ואם כן אז זה פסול".

עוד מוסיף רביבי ומזכיר כי ישראל הרשמית תמכה בכל דרך במאבק נגד תופעת החרם ובסופו של דבר מתברר שארגון יציג חותם על הסכם עם אותם ארגונים.

נזכיר את תגובתה של הסתדרות המורים ולפיה "בזכות החתימה על המסמך מנענו חרם על ארגוני המורים הישראלים ונוסח חריף נגד ישראל. בין היתר מנענו הכרה בזכות השיבה של הפלסטינים וגינוי הפצצות חיל האוויר בעזה". רביבי רואה בתגובה ככזו המתאימה למדינה או משלחת באו"ם, אך אין בינה לבין מורה שעומדת מול תלמידים דבר וחצי דבר.