קבוצת ניצנים הזוכה
קבוצת ניצנים הזוכהצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת בארגון וניהול עיריית ירושלים הגיעה אמש (שני) לשיאה כאשר שחקני בית הכנסת ניצנים זכו בסיר הקוגל הנכסף כאשר ניצחו את קבוצת ישראל הצעיר בתוצאה של 55:53 .

את סיר הקוגל והגביע העניק ראש העיר ירושלים, ניר ברקת לעיני למעלה מ- 700 צופים.

ברקת בירך את כל קבוצות בתי הכנסת שהשתתפו בליגה והוסיף כי "המודל שיצרנו הפך מהר מאוד למסורת ומדי שנה מתרחב עם השתתפותן של קהילות נוספות. זו עוד דוגמא לביסוס מעמד הספורט בבירה בצורה ייחודית בשילוב של קודש וחול".

לפני משחק הגמר התקיים משחק על מקומות 3 ו- 4 בו ניצחה קבוצת הר חומה וזכתה במקום השלישי והותירה את המקום הרביע לקבוצת בית חיבה.

באירוע השתתפו איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט, עו"ד אילן קמינצקי, עורך אתר הליגה וממייסדי הליגה, אמנון שנק מנהל יחידת הכדורסל ואלון חסיד מנהל ליגת בתי הכנסת בפועל.

הליגה נפתחה בחודש אפריל בהשתתפות שיא של 18 קבוצות מכל שכונות העיר כאשר במהלך העונה התקיימו למעלה מ- 80 משחקים, שהתקיימו במגרש הכדורסל בהיכל הספורט מלחה.

ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בעיר נולדה ביוזמת קהילות בתי הכנסת שפנו לראש העיר והיא מופקת ע"י אגף הספורט בעירייה. מאז פתיחתה, הליגה הפכה לשיחת היום בקרב הציבור הדתי לאומי בעיר והשנה אף לראשונה הצטרפה קבוצה של חרדים לליגה.

יצוין כי עיריית ירושלים אמונה על הפקת הליגה וארגון המשחקים, החל מתלבושות ייחודיות לכל הקבוצות, כתיבת תקנון, שיפוט והפקת משחק הגמר. הקבוצות הרבות שיחקו בשיטת ליגה בת סיבוב אחד, לפי תקנון איגוד הכדורסל הרשמי. הליגה הפכה במהרה לשיחת היום בקרב מתפללי בתי הכנסת בירושלים והביקוש לרישום מצד קהילות רבות בעיר משנה לשנה עולה.