נשיא 'איחוד הצלה' - שייח' בדובאי?

פילנטרופ התורם לארגון איתגר את אלי ביר: אם תתלבש כערבי ותצלם סלפי בלב דובאי, אתרום שני אופנועי-אמבולנס. התוצאה לפניכם

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ה

בין ומייזל בדובאי
בין ומייזל בדובאי
צילום: דוברות איחוד הצלה

'איחוד הצלה' מרחיב את פעילותו בעולם ומסייע להקים ארגוני רפואת חירום זהים ל'איחוד הצלה' בדובאי, הודו ובנגלדש.

נשיא 'איחוד הצלה', אלי ביר, השתתף בוועידה מיוחדת לארגוני מתנדבים שהתקיימה בדובאי, במהלכה סיכם עם שאפי מאהר, מייסד חברת האמבולנסים ההודית הענקית "זיקיתזה" (ZIQITZA) על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו יוקמו ארגונים אחים ל'איחוד הצלה' בשלושת המדינות הללו.

בארץ כבר מדובר בתופעה מוכרת. כמעט בכל אירוע עם נפגעים או מקרים בהם אדם מאבד את הכרתו מגיחים בתוך כמה דקות אנשי 'איחוד הצלה' – רופאים, פרמדיקים או חובשים - רכובים על אופנועים ומגישים סיוע רפואי מציל חיים לחולה או לפצוע.

עכשיו, בדיוק באותו אופן, יפעלו אנשי רפואה מתנדבים להציל חיים בהודו, דובאי ובנגלדש ובמדינות מתפתחות נוספות.

שיתוף הפעולה החל לפני שנתיים, אז נפגשו ביר ומאהר במסגרת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. מאהר התלהב מההצלחה של מתנדבי 'איחוד הצלה' בישראל להגיע במהירות לכל מי שזקוק לעזרה רפואית ולהציל את חייהם של עשרות אלפי אנשים בשנה.

מאהר הציע לביר לשתף פעולה להקמת מערך מתנדבים דומה באזורי הפעילות של חברת האמבולנסים שלו שהיא הגדולה ביותר בהודו וכוללת 1,600 אמבולנסים וסניף גדול בדובאי.

אלי ביר סיפר עם חזרתו לארץ לפני שעות אחדות כי ארגוני המתנדבים בהודו, דובאי ובנגלדש יאמצו את שיטות העבודה של הארגון. המתנדבים המקומיים יצוידו בתיקיי עזרה ראשונה זהים ובמכשירי דפיברילטור (מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי).

לרשות חלקם יעמדו ''אופנולנסים'' (אופנועי אמבולנס) מהירים והם יאמצו את מערכת ההזנקה מבית nowforce, שמותקנת על הסמארטפונים של המתנדבים הישראלים ומזניקה אותם לקריאות חירום בסביבה בה הם נמצאים. ''אני מאמין שיחד נציל חיים של אנשים רבים במקומות נוספים בעולם".

מלבד שיתוף פעולה זה, אמש נראה ביר יחד עם מנהל הפעילות הבינלאומיות של 'איחוד הצלה' דובי מייזל, צועדים ברחובות דובאי כשהם לבושים כשייח'ים ערבים. בסרטון עצמי שצילם נראה ביר אומר כי פילנטרופ התורם באופן קבוע ל'איחוד הצלה' שמע כי הוא נמצא בדובאי והציע שאם השניים יצאו לרחוב לבושים כשייח'ים ויתעדו זאת, יתרום הנדבן לארגון שני אופנועי-אמבולנס בשווי של יותר מרבע מיליון שקלים.

ביר ומייזל הרימו את הכפפה ונראים מדברים בעברית בלב רחוב סואן באמירות הערבית. צילום הסרטון נקטע לאחר שהשניים משכו את תשומת הלב של המשטרה המקומית.