זועבי לחמאס: ראשי המדינה פושעי מלחמה

בראיון נוסף לעיתון הרשמי של חמאס מכנה חה"כ זועבי את ראשי הדרג המדיני והצבאי "פושעי מלחמה" ותובעת להעמיד אותם לדין.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ה

זועבי לחמאס: ראשי המדינה פושעי מלחמה-ערוץ 7
חנין זועבי
צילום: פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה הערבית התראיינה בפעם השנייה בתוך שבוע לעיתון הרשמי של חמאס ברצועת עזה, וגם בראיון זה היא בחרה להאשים את ישראל בפשעי מלחמה נגד הפלסטינים.

"הדוחות הבינלאומיים מטעם האו"ם מאשרים, כי הכיבוש ביצוע פשעי מלחמה ברצועת עזה. ואולם, בהתייחס לפשע זה לא הועמד לדין ולו גורם ישראלי אחד בבתי הדין הבינלאומיים", צוטטה חה"כ זועבי ע"י עיתון חמאס.

"המדינאים ואנשי הצבא הישראלים בעלי הסמכות אשר הורו על הרג והרס ברצועה (עזה) עדיין נמצאים בעמדותיהם מבלי שהועמדו לדין, וזו הוכחה לכך שישראל לא הוענשה".

חה"כ זועבי הפנתה ביקורת כלפי הפלסטינים שאינם עושים די כדי להביא את המנהיגים הישראליים למשפט בבתי הדין הבינלאומיים. "לא ייתכן שנאשים את הקהילה הבינלאומית או את דעת הקהל הבינלאומית, אלא עלינו להאשים את עצמנו כפלסטינים".

"האם היינו רציניים בשימוש בכל הקלפים כדי למצות את הדין עם הפושעים הישראלים? האם היינו רציניים בהליכה לבתי הדין הבינלאומיים כדי למסור להם מידע ולדרוש את העמדת בעלי הסמכות בישראל? לא עשינו זאת".

יש לציין, כי הרשות הפלסטינית הגישה ב-25 ביוני בקשה רשמית לבית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה פלילית נגד ישראל בנוגע למבצע "צוק איתן", ועל פי גורמים פלסטינים בית הדין כבר החל באיסוף מידע רלוונטי ומשלחת מטעמו אמורה לצאת בקרוב לשטחי הרשות הפלסטינית כדי להמשיך בחקירה.