"לולא פעולותינו לאיראן כבר היה נשק גרעיני"

ראש הממשלה דיווח על החלטת הקבינט, והצהיר כי ימשיך לעשות הכל כדי למנוע את התחמשות איראן בנשק גרעיני.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ה

"לולא פעולותינו לאיראן כבר היה נשק גרעיני"-ערוץ 7
ישראל לא מחויבת. נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף הערב (שלישי) את הסכם הגרעין בין איראן למעצמות, בהצהרה לתקשורת אותה מסר לאחר סיום ישיבת הקבינט המדיני בטחוני.

"הקבינט דחה פה אחד את הסכם הגרעין וקבע שישראל איננה מחויבת לו", ציין נתניהו בפתח דבריו.

ראש הממשלה סיפר, "שוחחתי עם הנשיא אובמה והבעתי בפניו את שתי הדאגות העיקריות שלנו מההסכם. ההסכם מאפשר לאיראן להתחמשבנשק גרעיני בתום תקופת ההסכם, או במהלכו אם תפר אותו. בנוסף, ההסכם מזרים מאות מיליוני דולרים למכונת הטרור של איראן"

"המעצמות הגדולות בעולם הימרו על עתידנו המשותף, זו התקפלות היסטורית", תקף נתניהו.

ראש הממשלה דחה את ההאשמות שהועלו נגדו על כישלונו במניעת ההסכם. "צדקנו כשהערכנו שהרצון לחתום על הסכם חזק מכל דבר ולכן לא התחייבנו למנוע הסכם. התחייבנו למנוע מאיראן להתחמש בנשק גרעיני וכך נעשה".

ראש הממשלה הוסיף ודחה את טענות האופוזיציה על כשלונו האישי, "הטענה שליחסים האישיים ביני לבין הממשל היתה משמעות בכישלון למנוע את ההסכם תלושה מהמציאות. עוד לפני שנכנסתי לתפקידי כראש ממשלה היתה כוונה בממשל לנרמל את היחסים עם איראן".

"הלחץ שהפעלנו והפעולות שעשינו במהלך השנים גרמו לכך שאיראן לא התחמשה בנשק גרעיני. לולא הפעולות של ישראל, בין היתר בממשלה בראשותי, איראן כבר היתה מתחמשת בנשק גרעיני", הוסיף נתניהו, "זאת העת להתאחד, נמשיך להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום על קיומה של מדינת ישראל".