הותר לפרסום
נעצר רוצח דני גונן הי"ד

נעצר המחבל שרצח את דני גונן הי"ד במעיין עין בובין בבנימין. המחבל קיבל משכורת מהרשות הפלסטינית, שותפו לרצח שוחרר בעסקת שליט.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ה

כוחות הביטחון עצרו את המחבל שביצע את פיגוע הירי במעיין עין בובין שבו נרצח דני גונן הי"ד וחברו נפצע באורח בינוני. כך הותר לפרסום.

כמו כן נעצרו פעילים נוספים שפעלו עימו. 

הנחקרים הודו בחקירתם בשב"כ כי קודם לביצוע פיגוע זה, ביצעו מספר פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון באיזור קלנדיה, וכי במסגרת ההכנות לפיגועים, תצפתו על אזור המעיין, במטרה לאתר ישראלים השוהים במקום.

במבצע המעצר לקחו חלק כוחות רבים מיחידות מיוחדות וגדודי הביטחון השוטף, ביניהם יחידת "דובדבן", יחידת המסתערבים ביהודה ושומרון, גדוד "נצח יהודה" וגדוד "הרעם" של חיל התותחנים. במהלך החקירה נתפסו מספר אמצעי לחימה, לרבות הנשק בו נעשה שימוש בפיגועים. 

חברי החוליה הם מחמד אבו שאהין, בן 30, תושב קלנדיה, מחבל תנזים-פת"ח, בעברו פעיל כוח 17, אשר מקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית.  לקראת ביצוע הפיגוע אסף מודיעין, והגיע למעיין מספר פעמים. כמו כן, במהלך שנת 2014 ביצע שישה פיגועי ירי נוספים בהם הפיגוע בא-ראם שבו נפצע חייל.

המחבל השני הוא אמג'ד עדואן, בן 35, תושב קלנדיה, פעיל תנזים-פת"ח, היה כלוא מספר פעמים על רקע סחר באמל"ח, כמו כן, בעבר היה מעורב בתכנון פיגוע ירי ופיגוע מטען. אמג'ד עדואן סיפק לאבו שאהין תחמושת, שימש תצפיתן במספר פיגועי ירי, אותם ביצע יחד עם אבו שאהין. כמו כן, השניים יצאו לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אשר לבסוף לא בוצע.

המחבל השלישי הוא אשרף עמאר, בן 24 , תושב קלנדיה, פעיל במודיעין הצבאי של הרש"פ, ללא מעצרים קודמים. עולה כמי שיצא עם אבו שאהין לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אך לבסוף לא מומש.

המחבל הרביעי הוא אסאמה אסעד, יליד בן 29,  תושב קלנדיה, מחבל תנזים-פת"ח, היה כלוא על רקע סחר באמל"ח ופעילות טרור עממי. הוא שוחרר במסגרת חלקה השני של עסקת שליט.  מהחקירות עולה כי הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין בביצוע הפיגועים, והיה מודע, בדיעבד, למעורבות אבו שאהין בפיגוע ב'עין בובין' ובפיגועים נוספים.

המחבל החמישי הוא מחמד עדואן, בן 37, תושב קלנדיה, חסר שיוך ארגוני, ללא מעצרים קודמים. הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין לפיגועים. האקדח הוסגר. 

(צילום: שב"כ)