שוב ערבים תקפו את בית העלמין

ערבים תקפו את עמדת הכניסה בבית העלמין תל רגב שבצפון. הנזק מוערך בכ-50 אלף ש"ח. שר הדתות אזולאי: ''צריך לעשות לזה סוף''.

רפאל לוי , כ"ח בתמוז תשע"ה

שוב ערבים תקפו את בית העלמין-ערוץ 7
בית עלמין
צילום: פלאש 90

ערבים תקפו והשחיתו הלילה (שלישי) את בית העלמין תל רגב הסמוך לכפר חסידים בצפון הארץ. 

לאחר כחודשיים של שקט, חזרו מעשי התקיפה והוונדליזם לבית העלמין האזורי בתל רגב. במהלך הלילה נגנבו והושחתו מערכות השקייה בשווי של כ-50,000 שקל ממתחם בית העלמין.

"המצב חזר כמו שהיה לפני כחודשיים. תוקפים את השומרים בעמדת הכניסה, מחבלים בציוד ואנחנו שוב חוששים שהצעד הבא יהיה פגיעה בעובדים שלנו", מתריע אריה פרג'ון, יו"ר מנהלת בית העלמין.

כזכור, בית העלמין האזורי היה נתון במהלך חודש אפריל האחרון, במשך כמה שבועות, למעשי ונדליזם וגניבות של ציוד, תקיפה פיזית של שומרים והשיא היה בהשחתת מצלמות האבטחה והשלכת רימוני הלם לעבר חברת השמירה שהוצבה במקום וכל זאת על רקע פיטורי השומרים מהכפר השכן איבטין.

בעקבות פניות חוזרות ונשנות למשטרה לנקוט בצעדי מניעה, נעצרו כמה מתושבי הכפר כחשודים במעשים הללו, זאת לאחר שהנהלת המקום השביתה ליממה את הקבורה בבית העלמין. מאז שרר שקט באזור, עד שבשבוע שעבר נערך במקום סיור של נציגי חברות שמירה שנענו למכרז החדש שהתפרסם כדי להעניק אבטחה למקום.

"בלילה הגיעה חבורה של מתפרעים לעמדת הכניסה, השליכה אבנים לעבר השומר ומכוניתו שנפגעה. הם תקפו אותו מילולית ובמקביל ככל הנראה קבוצה אחרת נכנסה לבית העלמין והשחיתה וגנבה את מערכת ההשקייה" סיפר אבי ביטון, סגן יו"ר מנהלת בית העלמין. תלונה הוגשה במשטרת זבולון.

השר לשירותי דת, דוד אזולאי, הגיב לאירוע, "אני פונה לשר לביטחון פנים ולמשטרת ישראל לעשות סוף לגורמים עבריינים אשר מהלכים אימים על אנשי חברה קדישא בתל רגב ובאזור הצפון. בעבר נרצח יו"ר חברה קדישא בחיפה בגלל מקרה דומה ואנחנו לא רוצים להגיע חלילה שוב לפגיעה בחיי אדם".

עודד פלוס, מנכ"ל המשרד, דורש מגופי אכיפת החוק לפעול, "לא ייתכן שחבורת פורעי חוק תשבש את שגרת העבודה של בית העלמין ושל חברות הקדישא. אני קורא לגורמי אכיפת החוק לטפל לאלתר במקרים אלו טרם ייגרם חלילה אסון לעובד חברה קדישא או לבאי בית העלמין".