משרדי הרבנות הראשית
משרדי הרבנות הראשית פלאש 90

אלעד מלכא, חבר מועצת העיר ירושלים, שיגר היום (רביעי) מכתב למבקר המדינה יוסף שפירא ולחקור חשדות לשחיתות במועצה הדתית בירושלים.

"הצטברו על שולחני פניות רבות בדבר התנהלות המועצה הדתית בירושלים. לאחר שפניתי למשטרת ישראל בבקשה לחקור חשד לזיוף מסמכי תאגיד, הופניתי לגופים נוספים כדי לחקור ולטפל בהתנהלויות נוספות שגם אם אינן פליליות הרי שאין לקבל אותן כהתנהלויות תקינות".

מלכא מציין כי בכיר במועצה החליט לאחרונה למנות קרובי משפחה כמשגיחי כשרות בניגוד לנהלים.

בנוסף מציין מלכא כי אחד ממשגיחי הכשרות הבכירים בירושלים משה גרידי דיווח לרב הראשי של העיר, אריה שטרן, על ליקויים בתחום הכשרות ופוטר מרוב בתי העסק בהם השגיח.

לשאלתו מדוע פוטר נאמר לו שאם ימשיך כך יפוטר מכל המקומות בהם הוא עובד. עוד ציין חבר המועצה כי לאחר שנודע לאותו בכיר חשוד שעוזרו של הרב הראשי פועל לתקן ליקויים בתחום הכשרות, נתן למפקחים הוראה שלא לדבר עם אותו עוזר. כמו כן, הבכיר אינו מוכן להעביר את רשימת המשגיחים לידי הרב הראשי.

משגיחי הכשרות גם חוששים מהאזנות לטלפונים וחוששים להתלונן על בעיות כשרות, "בשבועות האחרונים, עודי משוחח עם משגיחי כשרות ומפקחים, נדהמתי לגלות שחלק ניכר מהם אינו מוכן לנהל שיחות טלפון במכשיר הנייד שלו מחשש האזנות על ידי הממונים עליו".

את מכתבו מסיים חבר מועצת העיר "חושבני כי אין מנוס אלא להיכנס בחקירה לעובי הקורה בנעשה במועצה הדתית בירושלים ולמצות את הדין עם הממונים".

לערוץ 7 נודע כי הרב אריה שטרן מנסה בכל כוחו לסייע למערך הכשרות ולנסות לצמצם את העימותים ברבנות אך לפי שעה ללא הצלחה. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו