מפקד חדש לאגף התכנון: "מבין את גודל השעה"

עמיקם נורקין הועלה היום לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את ראש אגף התכנון היוצא, אלוף נמרוד שפר.

תגיות: צה"ל קצינים
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ה

מפקד חדש לאגף התכנון: "מבין את גודל השעה"-ערוץ 7
נורקין ואיזנקוט
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף עמיקם נורקין הועלה היום (חמישי) לדרגת אלוף בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ''ל במחנה "רבין" (הקריה) בתל-אביב.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.

נורקין, שכיהן בתפקידו האחרון כראש מטה חיל האוויר, עתיד להחליף בתפקידו את ראש אגף התכנון היוצא, אלוף נמרוד שפר.

שר הביטחון אמר בטקס כי "תפקיד ראש אגף התכנון, בתקופה זו של שינויים, הוא אתגר עצום. נמרוד עמד באתגר הזה בשנים האחרונות, עם חשיבה מקורית, ראש פתוח, יושרה אינטלקטואלית ואומץ לומר מה הוא חושב. אתה יכול להסתכל על התקופה הזו בסיפוק, נמרוד, ועל שנות שירותך בכלל.

"תרומתך הייתה ניכרת", הדגיש יעלון. "עמיקם מגיע גם הוא מחוד החנית, עם ניסיון רב, אל עבר אתגר תכנון תוכנית רב שנתית ויישומה. אני בטוח שתוכל להיות משפיע מרכזי בתהליך התכנון. כולנו נצטרך להתמודד עם האתגרים הללו כדי לבסס את הביטחון של מדינת ישראל".

הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט ציין כי החלפה של ראש אגף התכנון, תפקיד מרכזי במטה הכללי, הוא אירוע חשוב, בעיקר על רקע התקופה שאנו נמצאים בה, כהגדרתו. ''השינויים האסטרטגיים, השתנות של אויב, השתנות בחברה הישראלית, השתנות בצה"ל. האתגר להיות מוכן לכל התפתחות בהווה ולהתאים את צה"ל לאתגרי העתיד הוא יהיה האתגר המרכזי שלך עמיקם, ושל כולנו.

"נמרוד ביצע 36 שנות שירות בהצטיינות, אנחנו ראינו את זה בשנים האחרונות סביב המטה הכללי, אני רוצה להודות לך על השירות, ומשוכנע שתמשיך לתרום מחוץ לצה"ל ולמדינת ישראל. עמיקם, אני חושב שאתה המועמד המתאים ביותר להיכנס לתפקיד בתקופה המורכבת הזאת ולהביא לשולחן את החשיבה האסטרטגית, את התכנון ואת הניסיון הרב שלך גם בבניין הכוח וגם בהפעלת הכוח ומאחל לך בשם כולם הצלחה גדולה בתפקיד", דברי איזנקוט.

ראש אגף התכנון היוצא, אלוף נמרוד שפר, העיד כי 36 שנים במדים היו עבורו אתגר גדול. "הן היו שנים רצופות קשיים, לעיתים הישגים, שנות טיסה ארוכות- בהן הרגשתי תמיד שזכיתי בדבר שאין שני לו- ויותר מכל שנות פיקוד, הדרכה והובלה של אנשים רבים, זו עבורי ללא ספק הגדולה במתנות. לא יכולתי לדמיין לעצמי תקופת חיים נכונה יותר ואני מודה לגורלי ולמפקדיי שניווטו אותי לכאן''.

את עמיקם נורקין, העיד שפר, הוא מכיר שנים רבות. ''קצין מהדרגה הראשונה, מוביל ומפקד מנוסה בשדה ובמטה, אדם ברוך כישרונות ורב יכולות. אין לי ספק שתמצה את הסמכות שניתנה בידיך למימוש מלא ונכון של אחריותך כראש אגף התכנון.

"אני מסיים את שירותי בתחושת שותפות ממשית בחבורה בלתי רגילה באיכותה, חזקה, קואופרטיבית ומוכשרת מאוד ובהרגשה, אותה הרגשתי לאורך כל שנות שירותי, שאמי ידעה שגורל בנה מופקד בידי מפקדים ראויים לכך ושאימהות של כל החיילים ששירתו תחת פיקודי- חשו כך גם כן", הוסיף האלוף שפר.

ראש אגף התכנון הנכנס, אלוף נורקין, אמר כי "ביום שלישי הקרוב אקבל מידיו של נמרוד את הפיקוד על אגף התכנון. נמרוד הוביל את אגף התכנון בשלוש וחצי השנים האחרונות, ומסיים מעל ל- 35 שנות שירות בצה"ל. לאורך שירותו כלוחם וכמפקד תמיד הפגין צניעות, אומץ ויושרה.

''באופן אישי, נמרוד, אני רוצה להודות לך על שתי תקופות משמעותיות עבורי בהן היית מפקדי הישיר. להודות לך בשם המשרתים באגף התכנון, ולהעריך מאוד את תרומתך הרבה לביטחון המדינה. כעת אני מבין את גודל השעה, את האחריות המוטלת על כתפינו בעת הזו, ומקבל אחריות זו ביראת כבוד".