"המסע לכוכב המינימיקים"

סיפורה של חבורת מיקמקים מלוכדת ושובבה, שעוברת מסע מאתגר להצלת הכוכב שלהם.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ה

המסע לארץ המינימקים
המסע לארץ המינימקים
צילום: יחצ יונייטד קינג

כשברחבי העולם, וגם כאן בישראל, מתרגשים ומשדרים כל העת תמונות מהגבשושית המרחפת מעל כוכב הלכת הקטן פלוטו, יוצא לאקרנים "המסע לכוכב המינימיקים", המספר את סיפורה של חבורת מיקמקים מלוכדת ושובבה, שעוברת מסע מאתגר להצלת הכוכב שלהם.

 זהו מסע, של עבודת צוות וגם ערכה של חברות. בימים הללו, כשאנו אבלים על שינאת חינם, על פני הכוכב הקטן האחר והדמיוני הזה כולם מדברים על אחדות ואהבת חינם.

יום המינימיקים השנתי הגיע. זהו האירוע החשוב ביותר בשנה במיקמק סיטי – בו מגיעות ביצי המינימיקים החדשים, המיועדים לאימוץ. היום, לו מחכים ילדי מיקמק סיטי בכיליון עיניים, נחגג ביריד ענק וססגוני ושיאו הוא רגע בקיעתן של ביצי המינימיקים, אז בוחר כל מינימיק את הילד שיאמץ אותו והם מתחבקים בשמחה.

בכל שנה מגיעות ביצי המינימיקים בלוויית רועת המינימיקים הזקנה, החיה על כוכב המינימיקים. היא זו שמטפלת בביצים בתהליך גדילתן ופעם בשנה, כשמגיע רגע הבשלות, עולה על חללית ומלווה אותן במסען בחלל לעבר מיקמק סיטי. בסיום החגיגות, אחרי שווידאה שהכול כשורה, היא ממריאה חזרה אל הכוכב.

מקס, סאני, זואי וג'ימבו מתים על היום הזה ויוצאים ליריד בלוויית אלביס המינימיק של זואי, שהפך עם הזמן להיות המינימיק של כל החבורה. הם מסתובבים בין המתקנים השונים של היריד, שמעוצבים בסגנון "עולם המינימיקים" וחווים חוויות מהנות, מעט מפחידות ומאד מעניינות, רק בסופו של המסע יבינו החברים את כוחה של עבודת צוות וערכה של חברות.

יוצרי הסרט, שי כרמלי פולק הבמאי ואלון שטרן התסריטאי , מביאים כאן סיפור מצויר ומדובב להפליא, הגורם לכל ילד להרגיש את מחויבותו לאחר ולחברה. עשוי היטב, שנון ומקורי.