הביזיון של בית"ר: תספוג עונש כבד?

אוהדי בית"ר ירושלים התפרעו ואיבדו שליטה בבלגיה. בהתאחדות לכדורגל אומרים לערוץ 7: "עצוב שהכדורגל הישראלי נפגע מהתנהגות כזו"

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ה

אוהדי בית"ר. יגרמו להרחקה מאירופה?
אוהדי בית"ר. יגרמו להרחקה מאירופה?
צילום: פלאש 90

הכדורגל הישראלי היה שמח לוותר על הערב הזה: אוהדי בית"ר ירושלים הפכו את המשחק הראשון שסימן את חזרתם לאירופה אחרי שנים אחדות, לאחד הביזיונות הגדולים שנראו במגרשים בשנים האחרונות. והיה שם גם כדורגל, בעיקר חד צדדי של שחקני שרלרואה שהביסו את הירושלמים 1-5.

גם על המגרש שחקני בית"ר לא ממש הבריקו, וגם שם ניכרה אלימות כשאלי דאסה, קפטן הקבוצה והזר פאבל דה-לוקאס מורחקים אחרי עבירות קשות במיוחד.

אבל האוהדים הם אלה שעלולים לגרום לקבוצה לראות מקרוב את בתי הדין של אופ"א, ואף לספוג עונש כבד, כולל הרחקה מאירופה.

האוהדים בצהוב-שחור השליכו לכר הדשא במהלך המשחק אבוקות בוערות, וגרמו לעצירתו. חלק מהאוהדים שבאו מישראל אף זרקו חפצים, שאחד מהם פגע במצחו של השוער הבלגי, והאירועים הללו יתוארו בפירוט בדו"ח השיפוט.

במינהלת ליגת העל הגיבו בחומרה רבה לאירועים. בהודעה מיוחדת שפירסמה המנהלת נאמר כי "חבל שאחרי עשרות שנים בהם האוהדים הישראלים נתנו מופעי עידוד שפארו את הכדורגל הישראלי באירופה, באו היום חלק מאוהדי ביתר ירושלים וביזו את הכדורגל הישראלי בכלל ואת המועדון שלהם בפרט. מדובר בשיא של התנהגות פרועה וחסרת כל כבוד מינימלי כלפי כל העוסקים בענף".

"אומנם המשחק האמור איננו חוסה תחת כנפי המנהלת,אך אנו מוצאים לנכון להביע את שאט הנפש מהתנהגות נלוזה זו של אוהדי בית"ר", לשון הודעת המינהלת.

מההתאחדות לכדורגל נמסר לערוץ 7 כי הם "מגנים בכל פה את ההתנהגות שלוחת הרסן וחסרת האחריות של חלק מאוהדי בית״ר ירושלים במשחק בשרלרואה, גם אם קדמה לכך פרובוקציה כלשהי מצד הקהל המקומי. עצוב שהכדורגל הישראלי, שזוכה לתשבוחות בימים אלה על אירוח אליפות אירופה לנשים, נפגע מהתנהגות מעין זו".

אגב, את השער הבודד של ירושלים הבקיע דובב גבאי, וגם הוא כנראה, לא יספיק לגומלין של מוקדמות הליגה האירופית, במשחק שייערך בשבוע הבא בטדי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il