רפנאל מוסקל הי"ד
רפנאל מוסקל הי"ד באדיבות המשפחה

משה מוסקל, אביו של רפנאל מוסקל הי"ד שנפל בקרב מרון א-ראס במלחמת לבנון השנייה, עובר בימים אלה מאזכרה לאזכרה של חללי צה''ל שנהרגו במלחמה.

"אנחנו עדיין בתוך יום הזיכרון של רפנאל שחל בכ"ד בתמוז, היום יום הזכרון של מרחביה שנפל בבינת ג'בל, מחר של רועי קליין ואוהד קלאוזנר. ושוב נפגש בהר הרצל. ובתוך זה מתערבבים עם האזכרות של חללי צוק איתן.

"בשנה שעברה כשנכנסנו לבית העלמין במזכרת בתיה, בדיוק יצא אחרון המלווים שליוו למנוחת את אוהד שמש שנפל בצוק איתן, זו מורשת הקרב של עם ישראל, דמים בדמים נגעו", אמר אתמול מוסקל בשיחה עם ערוץ 7.

מוסקל מתייחס לפרסומים בימים האחרונים על כך שהשופט בדימוס וינוגרד, שלח בזמנו מכתב לרמטכ"ל לשעבר גנץ, ובוא הוא מנסה לנקות את מצפונו, וקורא לגנץ להחזיר לצה"ל את תא"ל במיל' גל הירש שהודח מצה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה.

מוסקל קורא לוינוגרד לעשות חשבון נפש עם עצמו בכל מה שקשור לקברניטים שהובילו אז את המדינה, "מוזר שפתאום וינוגרד מתעורר, הרי גל הירש נאלץ לפשוט את המדים בעקבות ועדת דורון אלמוג שחקרה את סיפור החטיפה של רגב וגולדווסר ולא בעקבות תפקודו במלחמה. אם וינגורד רוצה באמת לנקות את מצפונו, הוא צריך לחזור בו מההשתפנות בועדת וינוגרד.

"הוא כתב דברים חמורים על אולמרט, פרץ וחלוץ, אבל לא קרא להם ללכת הביתה. אנחנו יודעים עדיין שגם שר הביטחון דאז פרץ וגם שרת החוץ דאז ציפי לבני נמצאים במערכת, וגם הם היו צריכים ללכת הביתה", אומר מוסקל.