'טפטופי הירי - "כמו לפני צוק איתן"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון: לא נשלים עם ירי רקטות אחת לשבוע. אם אנחנו לא ישנים גם הם לא ישנו.

בני טוקר , ג' באב תשע"ה

'טפטופי הירי - "כמו לפני צוק איתן"-ערוץ 7
ארכיון
פלאש 90

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, אומר לערוץ 7 כי ירי הרקטה ביום רביעי לשטחי המועצה האזורית חוף אשקלון הוא חמור, "אלה טפטופי קיץ שנועדו לחמם את הגזרה ואנחנו לא רואים בזה טפטופים אלא טרור לכל דבר".

"אלפי אנשים קמו באמצע הלילה ונכנסו לממ"דים ולמקלטים. זו תחושה של חוסר ודאות מה יהיה בבוקר, אם יהיו קייטנות ואם צה"ל יגיב, אם תהיה החרפה. זה משבש את סדר היום של התושבים בדרום".

לדבריו הטפטופים של פעם בשבוע מזכירים את העבר הלא כל כך רחוק, "אני מבין שעכשיו כולם מתעסקים עם האטום האיראני, אבל הירי לעברנו אחת לשבוע, מזכיר את התקופות שלפני צוק איתן, גם אז זה התחיל בליטופים עדינים. אותנו לא מעניין מי יורה, גם בעבר כשהפתח שלט בעזה, והחמאס ירה, אמרו שהפתח הם בסדר. והיום שהחמאס שולט אומרים שאחרים יורים. אותנו זה לא מעניין, בעזה יש שלטון החמאס, הם אחראים ואם אנחנו לא ישנים שגם הם לא ישנו, שצה"ל יקבל פקודה שתפגע בראשי החמאס".

פרג'ון לא מתרשם מתגובת צה"ל, לעבר תשתיות טרור, "חיל האוויר יורה לעבר עמדה נידחת שלהם, ולזה קוראים תשתיות טרור, כל שטח פתוח ברצועת עזה הוא תשתית טרור, הצבא צריך להתחיל לצוד אותם אחד אחרי השני".