ארגון השמאל 'שלום עכשיו' מארגן כנס לטובת 'החייאת תהליך השלום' ובמסגרתו צפויים ליטול חלק שורה של חברי כנסת מסיעות השמאל ואנשי תקשורת המזוהים עם תהליך השלום.

18 מהמשתתפים הם חברי כנסת מהעבודה, מרצ והרשימה המשותפת. נציגות גם משוברים שתיקה ו-V15. בין שמות הנואמים אפשר למצוא את ח"כ זהבה גלאון, ח"כ שלי יחימוביץ, ח"כ איימן עודה, ואיש התקשורת אמנון אברמוביץ.

אולם בין השמות היותר מפתיעים, גילינו את עו"ד הרב דב הלברטל, הנחשב לתלמידו של הרב אלישיב הצפוי ליטול חלק באחד הפאנלים העוסקים ב'נחיצותו' של תהליך השלום. 

אמנם סיעת 'דגל התורה' נחשבת לסמן השמאלי במפלגת יהדות התורה, ואף הרב אלישיב שבשבוע שעבר צוין שלש שנים לסתלקותו נהג לצדד ב'אי התגרות באומות' בכל הנוגע לתהליך השלום והחזרת שטחים, אולם מכאן ועד ליטול חלק פעיל בכנסת 'שלום עכשיו' - הדרך רחוקה.

עם זאת, עורך הדין דב הלברטל ידוע בהליכותיו הפרובוקטיביות. לפני מספר שבועות פרסם הלברטל מאמר באתר החרדי 'כיכר השבת' בו כתב "כמה טוב שהם נחטפו ונהרגו", על שלושת הנערים החטופים ויצר סערה רבתי.

“אם הנערים לא היו נחטפים ונהרגים, לא היה פסטיבל בפארק, שם יבואו זמרים, זמרות, סלבריטאים וכל המי ומי, ולא היה תקשורת. אז הבא נשיר - כמה טוב שהם נחטפו ונהרגו", כתב הלברטל במאמר שעורר סערה. מאוחר יותר התנצל הלברטל בשידור חי על סגנון הצגת הדברים, אולם תווית 'הפרובוקטור' החרדי מעולם לא משה ממנו.