"לכל יהודי יש זכות לגור בכל מקום בארץ"

חברי הכנסת דודי אמסלם ואברהם נגוסה ביקרו היום בגוש עציון ובשמורת עוז וגאו"ן שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים.

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ה

חברי הכנסת דודי אמסלם ואברהם נגוסה (ליכוד) ביקרו היום (ראשון) בגוש עציון ובשמורת עוז וגאו"ן שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ שעבר.  

הח"כים פתחו את הסיור בביקור במצפור האלף, בחיזיון האורקולי, ובפינה החמה שבצומת הגוש, שהוקמה לזכרם של ד"ר שמואל גיליס וצחי ששון תושבי הגוש שנרצחו בדרך לביתם. רותי גיליס סיפרה להם על ההקמה ועל הפעלת הפינה למען החיילים.

יו"ר נשים בירוק, יהודית קצובר ונדיה מטר סיפרו במהלך הביקור על הקמת שמורת עוז וגאו"ן "הקמנו את שמורת עוז וגאו"ן בלילה שנודע לנו על רצח שלושת הנערים. אמרנו לעצמנו שלא ייתכן שהרצח יעבור בלי תשובה ציונית הולמת, ומיער שהיה מוזנח ומלא בפסולת בנין, זה הפך להיות אתר תיירות שאליו מגיעים מכל רחבי הארץ והעולם."

ח"כ דודי אמסלם שנראה נרגש מהביקור בשמורת עוז וגאו"ן אמר, "גוש עציון הוא חלק מ'חגורת ירושלים - ירושלים' ולכן אני שמח על מה שאנחנו רואים, והמקום שאנחנו נמצאים בו הוא תשובה ציונית למעשה הנפשע שעשו אותם מחבלים נתעבים.

זאת צריכה להיות התשובה הציונית גם בתוך היישובים. ביקשתי מראש המועצה להכין לנו רשימה של כל תכניות הבנייה שמעוכבות, ואנחנו מתכוונים לרכז את זה, ולשבת עם ראש הממשלה ולנסות לקדם את הנושאים האלה".

אמסלם תיאר את פעולותיו לחידוש הבנייה באזורי ההקפאה, "למעשה היום יש הקפאה בירושלים ובעוטף ירושלים, בגושי עציון, מעלה אדומים, בית"ר עילית וגבעת זאב. אני דיברתי עם ראש הממשלה על הנושא הזה שבוע שעבר, אנחנו מתכוונים להכין תכנית מסודרת כדי להגיד לו איפה בדיוק עיכובי הבנייה ומה צריך לעשות. זה מה שסיכמתי איתו. זה בדמנו".  

"גם כאשר אנחנו מדברים על שיקולים טקטיים ואסטרטגיים יש דברים שהם מחוץ לדיון הבינלאומי, ירושלים ועוטף ירושלים, לא מדברים עליהם בכלל. אם אנחנו נהיה נחושים בנושא הזה, אז אומות העולם יתיישרו סביב הנושא הזה", הוסיף.

ח"כ אברהם נגוסה התייחס גם הוא להקפאת הבנייה המונעת את התפתחות היישובים, "אני מאוד שמח לבקר פה. אזור מדהים צריך לבנות ולחבר את גוש עציון לירושלים. מה שאני שמעתי שהדהים אותי, שאפילו אין אישורי בנייה לגידול הטבעי, והדור הצעיר לא יכול לבנות בית ליד ההורים. וזה פשוט לא יכול להיות". 

לדבריו, "צריך ליישב בכל חלקי ארץ ישראל, וצריך לבנות בכל חלקי ארץ ישראל. גם עולים חדשים וגם וותיקים. כל אזרח צריך לאפשר לו לגור בכל מקום בארץ. אם המדיניות במשרד הקליטה ובמשרד השיכון ישתנה ויאפשר לאכלס עולים חדשים גם ביהודה ושומרון זה מבורך".

סגן ראש מועצת גוש עציון, משה סוויל אמר במהלך הביקור לערוץ 7, "דווקא בימים שבהם ראש הממשלה מדבר על הקפאת בנייה ביהודה ושומרון ועל החלטה של בג"ץ להרוס בתים בבית אל, טוב לשמוע את השטח האמיתי של הליכוד שאומר שיש לבנות בכל מקום בארץ ישראל. העברנו היום לח"כ אמסלם תוכניות בניה ואני מקווה שהם ימשיכו לעשות טוב למען עם ישראל". טוען....