"עולם הסייבר מקבל משמעות חדשה"

48 תלמידות באולפנות בנ"ע סיימו את מסלול ההכשרה ותתגייסנה לשירות לאומי ארוך ומשמעותי בגופי המודיעין.

ידידיה בן אור , ג' באב תשע"ה

טקס הסיום. היום
טקס הסיום. היום
צילום: דוברות שר המדע, הטכנולוגיה והחלל

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, דני דנון, השתתף היום (ראשון) בטקס סיום הראשון של מסלול "פסגה בסייבר".

במסגרת המסלול הוכשרו לראשונה בשנה האחרונה 48 נערות מאולפנות של רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא שעתידות להתגייס לשירות לאומי ארוך ומשמעותי בספטמבר הקרוב בגופי המודיעין של מדינת ישראל.

"בימים בהם אנו עדים להסכם רע ומסוכן עם איראן, עולם הסייבר מקבל משמעות חדשה. היום, יותר מתמיד נדרשת כיפת ברזל קבירנטית שתבטיח את ביסוסה של מדינת ישראל כאומת הסייבר" אמר דנון. 

בסיום דבריו פנה שר המדע לבוגרות הקורס ואמר: "אתן נושאות על הכתפיים שלכן תקווה גדולה. כל אחת מכן היא עדות חיה לפסגות שניתן להגיע אליהן ברגע ששמים את החסמים והמגבלות בצד ונותנים לכישרון לנצח".

"אנחנו מביטים בכן היום ורואים בבהירות את העתיד שמצפה לכן, ולכל הצעירות שיבואו אחריכן. עתיד שיוביל אתכן ואת כולנו לבשורות והזדמנויות חדשות", הוסיף.

תכנית 'פסגה' פועלת לחינוך ולהכשרה למצוינות במדעים ובסייבר. התוכנית מתקיימת בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ ומשתתפים בה למעלה מ 1,000 תלמידות ותלמידים מכיתות ג' ועד י"ב.

היום סיימו 48 נערות בכיתה י"ב את מחזור א' של מסלול שירות בסייבר והן ישובצו לשירות לאומי בתפקידי ליבה שונים במשרד הביטחון כבר בספטמבר השנה. התוכנית התקיימה השנה ב 7 אולפנות נבחרות: צפירה, ישורון, אמנה, חורב, אלקנה, חן במדבר ואורות מודיעין.