עבודות שירות למסעדן שהעסיק את המחבל

בעל מסעדת צחי בשרים, אצלו עבד המחבל השוהה הבלתי חוקי שרצח את החייל תומר חזן, נידון לשישה חודשי עבודות שירות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ה

עבודות שירות למסעדן שהעסיק את המחבל-ערוץ 7
תומר חזן
באדיבות המשפחה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין יחידי, גזרה הבוקר (שני) שישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי על צחי אנטבי, בעל מסעדת "צחי בשרים".

אנטבי, תושב ראשון לציון, העסיק במשך כחצי שנה ערבי שוהה בלתי חוקי שאינו רשאי לעבוד בישראל בסניפי המסעדה שבבעלותו, ואף סיפק לו מקום לינה בדירה מעל סניף המסעדה בבת ים.

הערבי אשר עבד עם החייל תומר חזן הי"ד, פיתה אותו בחודש ספטמבר 2013 להתלוות אליו לנסיעה למקום מגוריו ושם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. זאת במטרה להשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אחיו הכלוא בישראל.

"מבחינת פוטנציאל הסיכון הביטחוני, מעשי העבירה אוצרים בתוכם סיכונים גדולים לסיוע לביצוע מעשי טרור בעצם ההעסקה, ההלנה או ההסעה. מבחינה חברתית –כלכלית יש בעבירות פגיעה בתעסוקה המקומית ובריבונות המדינה", ציינה השופטת.

השופטת קבעה, כי "באיזון בין השיקולים השונים הגעתי למסקנה כי יש מקום לעונש מאסר לתקופה המקסימלית הניתנת לריצוי בעבודות שירות לצד מאסר על תנאי ארוך ומרתיע קנס משמעותי והתחייבות נכבדת להמנע מעבירה".

לאור זאת גזרה השופטת על אנטבי כאמור 6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי למשך 8 חודשים וכן קנס בסך 12,000 ש"ח.