התנ"ך חוזר לאופנה

אלפים השתתפו בימים האחרונים בכנס התנ"ך העולמי של מכללת הרצוג. שולי מועלם לערוץ 7, "לימוד התנ"ך הוא חלק מההגדרה שלנו כיהודים".

אלירן אהרון , ד' באב תשע"ה

עטרה סנובל, עורכת תוכן באתר התנ"ך של מכללת הרצוג, מעודדת מחזרת ללימודי התנ"ך, "אני רואה היום יותר ויותר יוזמות ללימוד תנ"ך. אני חושבת שהחזרה לארץ ישראל החזירה את האהבה לתנ"ך, שאולי דעכה לאט לאט. בשנים האחרונות אנחנו רואים כל מיני יוזמות כמו, 929 אתר התנ"ך של מכללת הרצוג וכמו ימי הלימוד המרוכזים שיש כאן עכשיו, שמחזירים את האהבה וההתלהבות לספר הספרים". 

ד"ר שוקי וייס, סגן ראש מכללת הרצוג, ממליץ להתחבר לתנ"ך על ידי לימוד בלתי אמצעי כלשונו, "צריך לקרוא אותו, להיפגש בו וללמוד אותו כפי שהוא, עם כל קדושתו".

 שבתאי  קוונשוט, שהגיע להנות מהשיעורים בכנס מספר על ההתעניינות הגדלה בתנ"ך כפי שהוא רואה, "יותר ויותר אנשים מתעניינים. יותר ממה שאני זוכר כשהייתי נער".

הילה ניסמי, רואה עלייה בלימודי התנ"ך ואפילו תחרות בתחום, "אני חושבת שהנהירה לאן מוכיחה שלמרות שיש היום כנסים העוסקים בתנ"ך בכל מקום התחום הולך ופורח. קנאת סופרים תרבה חכמה. יש בירושלים, יש בגבעת שמואל, יש בגולן, יש דתיים יש לא דתיים. אני חושבת שיש חזרה מחודשת אל התנ"ך, מלבד החזרה שהייתה עם החלוצים, אולי חזרה בוגרת יותר".

ח"כ הכנסת לשעבר שולי מועלם, התנ"ך הופך להיות נחלתם של יותר ויותר אנשים, לא רק הברורים מאליהם, אלה המחוייבים לתורה ולמצוות, אני חושבת שהתנ"ך יחד עם הזהות היהודית מתחיל לחזור לחיים של אנשים שלא מגדירים את עצמם דתיים. בכלל היום ההגדרות של דתי וחילוני היום הרבה יותר מגוונות. לימוד ".