מירי רגב. נלחמת באלימות
מירי רגב. נלחמת באלימותצילום: תומר נויברג, פלאש 90

נלחמת באלימות. "אני אגלה אפס סובלנות כלפי אלימות, גם אם אצטרך לעצור את הליגה", כך אמרה הבוקר שרת התרבות והספורט מירי רגב, במפגש שערכה במשרדה עם נציגי אוהדי קבוצות ליגת העל שבכדורגל.

לדבריה, "יש לנו קבוצות, שחקנים ואוהדים מצויינים. אני רוצה שתהיה לנו גאווה בספורט שלנו, שתהיה חוויה ספורטיבית לכל המשפחה, יהודים וערבים כאחד, אבל צריך גם לזכור שיש להוקיע כל סוג של אלימות הסתה וגזענות מהמגרשים".

רגב הבהירה במפגש עם האוהדים כי מפגש זה הוא רק "המפגש הראשון שלנו עם האוהדים, שכן הם פרטנרים חשובים מבחינתי לפיתוח הספורט. לכן חשבתי נכון ליצור אידיאלוג קבוע עם חוגי האוהדים שהם חלק אינטגרלי מהספורט".

עוד אמרה השרה, "אני לא רוצה לדבר עם האוהדים רק כשמגיעים למשטרה או לפרקליטות, אלא לשמוע מהם אילו בעיות יש להם ואיך אפשר לעשות את הספורט למהנה יותר".

פגישה ראשונה זו מגיעה בעקבות התפרעותם של אוהדי בית"ר ירושלים בשבוע שעבר, במשחקה של הקבוצה הירושלמית מול שרלואה הבלגית. 

כזכור, במשחקה של הקבוצה הבית"רית, התפרעו מאות מאוהדי הקבוצה שהגיעו מירושלים אל בלגיה, כשזרקו אבוקות אל כר הדשא והפסיקו את המשחק למשך שלוש דקות, ולקראת הסיום אף השליך אחד מהאוהדים הבית"רים מצית אל עברו של שוער הקבוצה הבלגית, שפגע ופצע אותו במצחו.

במסיבת העיתונאים שקדמה לפגישתה של השרה עם נציגי האוהדים, נכחו גם מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, ראש מנהל הספורט ד"ר אורי שפר ויו"ר המועצה למניעת אלימות בספורט עדנה בקנשטיין.