הרב שטרן: מזועזע מהכוונה לפטר את עוזרי

רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, מעניק גיבוי לעוזר שלו שקיבל מכתב שימוע לפני פיטורין, "בדיקת פעולות המשגיחים נעשתה בסמכות".

חזקי ברוך , ה' באב תשע"ה

מחבר. הרב שטרן.
מחבר. הרב שטרן.
צילום: בועז לב-ארי

רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, פרסם הבוקר (שלישי) הודעת גיבוי חד משמעית בעקבות הזמנת עוזרו לשימוע לפני פיטורים ומצהיר על תכנית חדשה במסגרתה יקרא לרבנים לבקר בתי עסק כדי לוודא שעבודת המשגיחים נעשית כהלכה.

"אני מזועזע מהכוונה לפטר את עוזרי כיוון שנכנס לבתי עסק לבדוק אם מערך הכשרות פועל כראוי. אדרבה, אני מצפה שפעולה זאת של העוזר תזכה לעידוד ולתשבחות", הבהיר הרב שטרן.

"לגופם של דברים ברור שכשם שאני רשאי להיכנס לבתי עסק ולבדוק אם יש דברים הטעונים תיקון כך גם אני יכול לשלוח את עוזרי לפעול בשמי בשטח", הדגיש הרב.

הרב שטרן הוסיף וציין, "בתכניתי לבקש מרבנים נוספים שיתפרסו בעיר וירחיבו את מעגל המבקרים בבתי העסק ובדרך זו נזכה שירושלים בירת ישראל תהה גם גם הבירה בנושא הכשרות, ויוכלו כולם גם עולי רגלים להיות בטוחים בכניסתם למסעדות ובתי אוכל להם יש תעודות כשרות חתומות על ידי רבני ירושלים".

אתמול דווח בתקשורת, כי אבינועם קוטשר, ראש לשכתו של הרב שטרן, זומן לשימוע בפני יו"ר המועצה הדתית בירושלים יהושע ישי.

במכתב השימוע נטענו נגד קוטשר שורה ארוכה של טענות, ביניהן טענה לפיה תקף עובד במועצה הדתית בירושלים וטענה נוספת לפיה ביצע עבירת התחזות.