אוהדי מכבי. חתומים על הניצחון הערב
אוהדי מכבי. חתומים על הניצחון הערב פלאש 90

האלופה הישראלית עדיין במשחק. כך נקבע בתום 90 דקות של משחק הערב באצטדיון בלומפילד בין אלופת ליגת העל הישראלית מכבי תל אביב והיברניאנס המלטזית. השתיים נפגשו במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, המפעל הבכיר ביותר בכדורגל האירופי, כאשר המנצחת בין השתיים תעפיל לשלב הבא בו מחכה להן ויקטוריה פלזן הצ'כית. 

הצהובים מתל אביב הגיעו למשחק הגומלין הערב לאחר שנחלו מבוכה בשבוע שעבר במלטה, כשהיריבה החלשה שממול ניצחה משער בדקות הסיום, בתוצאה 1:2. אמנם עבור המכבים מתל אביב הספיק שער אחד בכדי להעפיל לשלב הבא, אך שער מנגד של המלטזים החלשים, מספיק היה בכדי להדיח את המכבים כבר בשלב מוקדם של המפעל היוקרתי. 

13,000 אוהדים בשירה בלתי פוסקת דחפו את הקבוצה המקומית מתל אביב. גם הם, כמו השחקנים שלהם, ידעו כי בכדי להעפיל לשלב הבא השחקנים בצהוב חייבים לכבוש שער מהיר ורצוי יותר מאחד. הסיבה: אם המלטזים החלשים יכבשו שער, יצטרכו הצהובים להשיג שלושה כאלה בכדי להעפיל לשלב הבא.

אחרי מפגן הבושה של אוהדי בית"ר ירושלים בשבוע שעבר במשחקה של הקבוצה במסגרת הליגה האירופית בבלגיה, 13,000 האוהדים המקומיים הראו כי אפשר גם אחרת, ובתצוגת עידוד מדהימה לא הרפו לרגע.

מי שהחלים מהפציעה אותו סחב ונמצא כשיר למשחק הערב, משחק בו קבוצתו התל אביבית הייתה חייבת אותו, הוא ערן זהבי הקפטן והכוכב.

זה התחיל מצויין עבור הצהובים המקומיים, בדיוק כמו במשחק הראשון ביניהן בשבוע שעבר במלטה. הצהובים לחצו על הכדור, שלטו במרכז המגרש וביחד עם התוספת של זהבי גם היו מסוכנים וקרובים מאוד לשער הראשון החשוב והנחוץ כל כך.

בדקה ה-31, לאחר אינספור מצבים והזדמנויות קרובות לכיבוש, הם השיגו את מה שרצו, כשמי אם לא ערן זהבי בישל את הכדור עם הגבהה למרכז הרחבה, היישר לרגליו של ז'ורז'יניו הברזילאי שכבש את השער השני במשחק הראשון בין השתיים, ואת הראשון במשחק הערב. שער עצמי של הברזילאי.

למכבי הגיע שער נוסף, אך ללא חלוץ טבעי בהרכב שעל כר הדשא, זה היה קשה וכמעט בלתי אפשרי.

ושוב השחקנים הצהובים עלו אל המחצית השניה בזחיחות, ובדיוק כמו במשחק הראשון ביניהן בשבוע שעבר, אפשרו למלטזים לסכן את שערם. שוב הגנת הצהובים איבדה ריכוז לשניה, והמלטזים ניצלו זאת בכדי להשוות את התוצאה בדקה ה-52 משער של סוארס.

מאמן הצהובים סלבישה יוקאנוביץ' נותר בהלם, שחקניו נותרו גם הם בהלם, ורק 13,000 האוהדים הצהובים הגבירו את שירתם. 

לא עברו חמש דקות ועידודם ודחיפתם של האוהדים הצהובים עזר. טל בן חיים הוכשל ברחבת המלטזים, ערן זהבי ניגש לבעוט את בעיטת העונשין מ-11 מטרים ושיחרר המון לחץ אצל הצהובים מתל אביב. 1:2 יקר שכופה הארכה אם כך הייתה נשארת התוצאה בתום 90 הדקות של המשחק.

אבל לא אם זה תלוי בווינריות המכבית, בערן זהבי ובעיקר בטל בן חיים. בן חיים קיבל תיאבון ו-3 דקות לאחר שסידר לזהבי שער קל מהנקודה הלבנה, לקח את הכדור כל הדרך עד לשער המלטזים. 1:3 לצהובים שחוזרים מהקבר, והחגיגה ביציעים גדולה מאוד.

המלטזים היו קרובים מאוד לשער נוסף במשחק, שעלול היה לנפץ לחלוטין את חלומה של האלופה הישראלית על העפלה לשלב הבא במוקדמות ליגת האלופות, אך מזל גדול ויכולת טובה של שוער הצהובים חואן פאבלו מנעו את המבוכה מהמכבים.

נוסא איגבור, מי שכבש את השער הראשון במשחק הקודם בין השתיים, כבש שער גם הערב, הרביעי של הצהובים, והטביע סופית את תקוות המלטזים. שער נוסף של ערן זהבי, החמישי במספרו עבור הצהובים הערב, היה כבר הדובדבן שבקצפת עבור האוהדים בצהוב. אמנם חמישה שערים כובשים הצהובים, אך ביכולת פושרת ואף יותר מכך.

למעשה, הניצחון הגדול בתוצאה 1:5 רשום כולו על האוהדים הצהובים שהעירו את השחקנים המקומיים בשירתם והראו שאפשר לנצח בצורה ספורטיבית גם מהיציעים.

כאמור, בשלב הבא מחכה ויקטוריה פלזן הצ'כית, יריבה מעט יותר קשה מזו המלטזית. אחרי שני משחקים ראשונים בעונה הנוכחית, המכבים חייבים להשתפר ומהר. אחרת, מסעם בדרך לליגת האלופות יעצר עוד בטרם יגיעו לשם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו