שלב נוסף בהסדרת בתי דריינוף

המנהל האזרחי אישר את פרסום התב"ע של בתי דריינוף בישוב בית אל למתן תוקף. ראש מועצת יש"ע תוקף: ניסיון כושל להטעות את הציבור.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ה

התקדמות נוספת בפרשת בתי דריינוף. המנהל האזרחי החליט היום (רביעי) לאשר את פרסום התב"ע של בתי דריינוף בישוב בית אל למתן תוקף. האישור התאפשר לאחר שוועדת המשנה דחתה בשבוע שעבר את ההתנגדויות לתכנית.

נדגיש כי כניסת התכנית לתוקף מותנת בחתימת הדרג המדיני. ללא חתימה כזו, למרות קבלת כל האישורים - התכנית אינה תקפה. 

אולם, עצם מתן האישור לתוכניות לא יבטל את פסיקת בג"ץ הקובעת כי יש להרוס את הבתים הקיימים. דבר זה אף נקבע במפורש בהחלטת המנהל האזרחי.

במידה שהאישור הסופי יתקבל לפני מועד ההריסה הסופי צפויים אנשי הישוב בית אל להגיש עתירה נוספת לבג"ץ שבה יבקשו מהשופטים להימנע מהריסת הבניינים שהכשרתם הסתיימה. 

במקרה כזה יצטרכו השופטים להחליט האם לעמוד על קיום פסק דינם להרס המבנים או לאפשר את המשך הבנייה על פי התכנית שאושרה.

השר אורי אריאל בירך על ההחלטה היום, "מדובר בהחלטה חשובה שתאפשר לבג"ץ לדון מחדש בהחלטתו ובכך למנוע הריסת הבתים הקיימים".

יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה, וראש מועצת בית אל, שי אלון, אמרו לאחר ההחלטה כי "ההקפאה התכנונית ממשיכה. האישורים שנתנו היום במת"ע הם ניסיון כושל להטעות את הציבור ולהסתיר את העובדה המבישה שנתניהו חונק את ההתיישבות".

לדבריהם, "האישורים הללו מתייחסים כמעט כולם לבתים שכבר נבנו ואפילו מאוכלסים או לתשתיות. אנו דורשים מראש הממשלה בראש ובראשונה להפסיק את ההקפאה ולעמוד בהתחייבותו עוד היום לאישור התוכנית לבניית 300 יחידות דיור בבית אל כפי שהתחייב בעת שהרס את שכונת האולפנה".