בסילוואד חוגגים את רצח יהודים

תושבי הכפר סילוואד ערכו עצרת שמחה לרגל גל פיגועי הטרור שבוצע לאחרונה ביו"ש. שניים מבני הכפר אחראים לפיגוע סמוך לשבות רחל.

דלית הלוי , ו' באב תשע"ה

מלאכי רוזנפלד הי"ד
מלאכי רוזנפלד הי"ד
צילום: מתוך דף הפייסבוק

תושבי הכפר סילוואד, מזרחית לרמאללה, ערכו עצרת שמחה לרגל גל פיגועי הטרור שבוצע לאחרונה בשטחי איו"ש, ואשר אחדים ממבצעיו באים ממשפחות הכפר.

העיתון "פלסטין" מדווח, כי ביום שני האחרון בלילה נסעה בכפר סיוואד שבנפת רמאללה שיירת מכוניות ועליהם הונפו דגלי חמאס וסיסמאות התומכות ב"מאבק", כביטוי לשמחתם על פיגועי הטרור.

"שיירת המכוניות היא אות שמחה על הפיגוע האחרון של גדודי אל-קסאם סמוך להתנחלות שבות רחל באזור שכם", צוטטו תושבים ע"י העיתון. הם הוסיפו, כי תושבי סילוואד חשים גאווה משום שאנשי החוליה האחראית על הפיגוע יצאו מהכפר שלהם, וגינו את מעצרם של שניים מחברי החוליה בידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית בהגדירם זאת כ"תקיעת סכין בגב המאבק".

בפיגוע הטרור בשבות רחל נרצח מלאכי רוזנפלד הי"ד ונפצעו שלושה נוספים. לא מכבר עצר השב"כ חברי חוליה של חמאס החשודים בביצוע מספר פיגועי טרור באיו"ש, ובכלל הפיגוע בשבות רחל.

ראש החוליה הינו פעיל החמאס, אחמד נג'אר, ששוחרר בעסקת שליט ב-2011, גורש לרצועת עזה, התמקם מחדש בירדן, בה הפעיל את חולית הטרור באמצעות העברת הנחיות וכספים. אמג'ד, אחיו של אחמד נג'אר, שהינו תושב הכפר סילוואד דאג להעברת ההנחיות מאחיו לחברי חולית הטרור ואף צייד אותם בכלי נשק ובכסף.