אושר בטרומית: הסדרת החטיבה להתיישבות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את מפלגת העבודה. "יש כאן בבית הזה מפלגה שפעם ההתיישבות הייתה הערך שלה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ה

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) המבקשת להסדיר את פעילות החטיבה להתיישבות.

מוצע להתיר לממשלה להטיל על החטיבה להתיישבות ביצוע משימות לאומיות בתחום ההתיישבות תוך הסמכת החטיבה להקצות משאבים, לבצע פעולות תכנון ופיתוח, לפרסם מכרזים, להפעיל מערך ליווי וייעוץ להתיישבות, לסייע לפיתוח התשתיות הקהילתיות בהתיישבות ולבצע פעולות אחרות הדרושות לביצוע המשימות הלאומיות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "מטרת הצעת החוק היא עיגון בחקיקה ראשית של ההתקשרות ארוכת השנים בין ממשלת ישראל ובין החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית, המהווה זה עשרות שנים גוף ייחודי לפיתוח ההתיישבות בארץ ישראל, ולמימוש ייעודה הציוני של מדינת ישראל".

ח"כ סמוטריץ' תקף את מפלגת העבודה ואמר כי ''יש כאן בבית הזה מפלגה שפעם ההתיישבות הייתה הערך שלה. למרבה הצער בקדנציה הקודמת המפלגה הזו נתנה לחלק קטן מחבריה להשתלח בחבריה ולכרות את הענף שעליה היא ישבה''.

ח"כ ציפי לבני הדגישה כי "הצעת החוק הזו היא לא בעד או נגד ההתיישבות אלא מי בעד שלטון תקין. אם עד עכשיו ראינו חוק עוקף בג"ץ אז עכשיו המציאו חוק עוקף יועמ"ש. כל זה קורה כי יש מי שרוצה לקבל את הכסף בחושך מתחת לשולחן".

65 ח"כים הצביעו בעד הצעת החוק ו-41 התנגדו.