נתניהו וליברמן. ארכיון
נתניהו וליברמן. ארכיוןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר לילה ארוך ומתיש בחרה הכנסת את נציגיה בועדות בחירת נושאי משרה שיפוטית, הועדה לבחירת שופטים, הועדה לבחירת דיינים, הועדה למינוי קאדים והוועדה למינוי קאדים מד'הב.

לפנות בוקר (חמישי), סמוך לשעה 4:45 לפנות בוקר הקריא יו"ר הכנסת ח"כ אדלשטיין את תוצאות ההצבעה מהן עלה כי דיל נתניהו-ליברמן שנרקם סביב בחירת מועמדי הכנסת לוועדה למינוי שופטים - ניצח.

הנציגים שנבחרו הם ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) שזכה ב-67 קולות וח"כ נורית קורן (הליכוד) שזכתה ב-69 קולות.

יחד עם שרת המשפטים איילת שקד יצרה התוצאה בלוק חוסם לימין בכל הנוגע למינויים לבית המשפט העליון. עם זאת יש לציין כי הפרישה הבאה מבית המשפט העליון תתרחש רק בחודש יוני 2017.

בניגוד להצלחה בבחירת הנציגים לועדה לבחירת שופטים, בהצבעה על נציגי הוועדה למינוי דיינים נרשם ניצחון חלקי לאופוזיציה. בעוד ח"כ אייכלר (יהדות התורה) זכה ל-97 קולות, נבחרה ח"כ רויטל סויד מ'המחנה הציוני כשהיא גברה על מומלצת הקואליציה ח"כ נאווה בוקר שזכתה רק ל-58 קולות.

ח"כ סוויד אמרה לאחר ההצבעה, "בקואליציה ניסו להפחיד את חברי הכנסת על מנת שיצביעו בניגוד לצו מצפונם. אני שמחה שבהצבעה חשאית, וכשאשר מדובר בוועדה שמשפיעה על הרבה נשים וגברים במדינת ישראל חברי הכנסת בוחרים את מי שתעשה הכי הרבה והכי טוב למען האזרחים".

חה"כ רוברט אילטוב, יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו', הודה לח"כים על הבחירה בו כנציג חברי הכנסת בוועדה למינוי שופטים, "אני מודה לכנסת על האמון שנתנה בי כשבחרה בי לנציגה בוועדה למינוי שופטים. אייצג את הכנסת ואשרת את אזרחי המדינה בנאמנות ובמסירות".