זינוק בשער הדולר ישפיע על כל אזרח. דולרים
זינוק בשער הדולר ישפיע על כל אזרח. דולריםפלאש 90

העיתונאי פאיז אבו שמאלה מגולל בעיתון הרשמית של חמאס "פלסטין" את סיפור הולכת השולל של ונצואלה בידי הרשות הפלסטינית בפרשה הקשורה לסיוע הומניטרי לפלסטינים נזקקים.

לאחר המלחמה בעזה וכביטוי למחאה נגד המדיניות הישראלית, החליטה ונצואלה להעניק אלף מלגות לסטודנטים פלסטינים על מנת שיוכלו ללמוד רפואה.

המלגות ניתנו בתנאים הבאים: הסטודנטים צריכים לבוא מתחום לימודי המדעים, ציוניהם מעל 80 והם מגיעים ממשפחות עניות שאינן יכולות להרשות לעצמן לשלוח אותם ללימודים באירופה, שבה שנת לימודים מסתכמת בהוצאה של 30 אלף יורו.

אנשי הממסד הפלסטיני לא כיבדו את התנאים שהציבה ונצאולה, והחלו למכור כל מלגה במחיר של 7,000 דולר לסטודנטים שלומדים מדעי הרוח, אנשי עסקים סוחרים, פועלים ועוד. הדבר גרם לסערה באוניברסיטאות בוונצואלה ולזעם נגד הרשות הפלסטינית.

בסיכומו של דבר, אמר אבו שמאלה, הנזק שנגרם לרשות הפלסטינית היה גדול בעצם אובדן האפשרות להכשיר אלף רופאים פלסטינים, בפגיעה ביחסים עם ונצואלה וב"שם הטוב" של הפלסטינים. בראיית הלאומנים הפלסטינים מדובר ב"תקיעת סכין" בגבו של העם הפלסטיני.

הדוגמה שהביא אבו שמאלה משרתת את קו התעמולה של חמאס המנסה להשחיר את הרשות הפלסטינית בשחיתות ובבגידה כדי לערער על הלגיטימיות לשלטונה ולייצוגו של העם הפלסטיני.