המאחז הבלתי חוקי ליד סוסיא
המאחז הבלתי חוקי ליד סוסיא תנועת רגבים

פעילי שמאל קיצוני צפויים להגיע מחר (שישי) מרחבי הארץ לכפר הבלתי חוקי בסוסיא למחאה נגד הכרעת בג"ץ לפיה על המדינה לפנות את יושביו של הכפר הבלתי חוקי.

אדם קלר, דובר 'גוש שלום' פרסם ביממה האחרונה קריאה לפעילים מרחבי הארץ להגיע לחיזוק תושבי הכפר אל מול אנשי המנהל האזרחי.

בקריאתו לפעילים כתב: "אלו הם רגעים מכריעים לתושבים בסוסיא, בדרום הר חברון ובכל שטחי סי, העומדים בפני איום גירוש ונישול.המאמצים שאנחנו ושותפינו עושים/ות בבית המשפט, בכנסת, בתקשורת ובמישור הבין לאומי נותנים פתח של תקווה. אנחנו בקשר כמעט כל היום עם בכירים בצבא, שמרגישים את הלחץ ומתחילים לדבר על פתרון. אבל חייבת להיות אמירה ברורה וגדולה מהציבור בכלל והפעילים והפעילות בפרט".

עוד הוסיף קלר וכתב כי קצינים מדווחים לאנשי 'גוש שלום' על "לחץ אדיר", כלשונו, המופעל עליהם מצידם של גורמים החפצים בהרס הכפר. דברים אלה דומים להאשמותיהם של חברי הכנסת דב חנין וזהבה גלאון ולפיהם הפינוי בסוסיא מגיע בעקבות לחץ של מתנחלים.

נזכיר כי בתגובה לדברים שנאמרו במליאת הכנסת קבע סגן שר הביטחון, חבר הכנסת הרב אלי בן דהן, כי הגורם לפינוי הוא הכרעת בג"ץ ולא דרישה כזו או אחרת של מתנחלים. בדבריו מעל דוכן הנואמים גולל הרב בן דהן את השתלשלות המהלך המשפטי המתנהל בשנים האחרונות מול אנשי הכפר הבלתי חוקי, השתלשלות שנחתמה בהכרעת בג"ץ ולפיה יכולה המדינה לבצע את הפינוי.

את ההזמנה ששיגר אדם קלר לפעילי תנועתו ותומכי הכפר הוא חותם במילים: "מעל הכל, הנוכחות שלנו נותנת כוח לתושבי סוסיא. נאסר נאווגה, תושב סוסיא ותחקירן בצלם‫ אמר פעם: 'כאשר גרשו אותנו מהכפר שלנו ב-1986 לא יכולנו לעשות דבר. היינו לבד. אנחנו שוב בסכנה גדולה. אבל, יש הבדל אחד גדול. אנחנו כבר לא לבד'".