מירי רגב נגד גלגלצ

"לא ייתכן שבתחנה צבאית רוב השירים יהיו בלועזית", תוקפת שרת התרבות והספורט וטוענת כי "לא נותנים מספיק במה למוזיקה ישראלית".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ה

מירי רגב נגד גלגלצ   -ערוץ 7
מירי רגב
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) תצליח לבצע מהפכה בגלגלצ, תחנת הרדיו הפופולרית בישראל?

רגב נפגש בתקופה האחרונה עם אמנים שהתלוננו על הדרתם מתחנת הרדיו הצבאית, ובהם הזמרת מאיה בוסקילה, שתקפה כמה פעמים את השיטה בה בוחרים שירים להשמעה. 

"נתחיל מזה שבגלגלצ לא נותנים מספיק במה למוזיקה ישראלית", אמרה רגב ל"ידיעות אחרונות". "לא ייתכן שבתחנה צבאית רוב השירים המושמעים יהיו בלועזית. זה בכלל לא יעלה על הדעת. בנוסף, בגלגלצ לא נותנים מספיק מקום למגוון הזרמים המוזיקליים בישראל ובוודאי לא לאמנים ותיקים וטובים שנשכחו, אף שלאורך השנים תרמו שירי נצח למוזיקה הישראלית. אפילו אריק איינשטיין בקושי הושמע בגלגלצ בשנים האחרונות".

לדברי שרת התרבות, גלגלצ לא מחוברת להעדפות המוזיקליות של רוב חיילי צה"ל. "איך יכול להיות שתחנה צבאית לא משקפת את טעם החיילים? הרי זה אבסורד. נפגשתי עם אמנים וזמרים שנתנו לי מגוון רחב של דוגמאות להדרתם מגלגלצ בשנים האחרונות, לרבות כאלה שהצלחתם מוכחת, אף שבתחנה התעלמו מהם.

"הם אמרו לי במפורש שהחלטות של גלגלצ פוגעות בפרנסתם ויוצרות עיוות ואי־הלימה בין טעם הציבור לבין טעמם של עשרה שופטים נעלמים שמחליטים מה ישדרו בתחנה, ולא ברור מי הם, מהן האג'נדות הסמויות שלהם ומדוע אין שקיפות מספקת בדרך קבלת ההחלטות שלהם. אני חושבת שיש בגלגלצ אג'נדה בעייתית ושחייבים לשנות את ההתנהלות הזאת".

השרה רגב מתכוונת להיפגש בקרוב עם מפקד גלי צה"ל ירון דקל. "אני מאוד מעריכה את מה שהוא עושה בגלי צה"ל ובטוחה שיחד נביא לשינוי ונהפוך את גלגלצ לתחנה שוויונית יותר. בכוונתי גם להביא את העניין לוועדת החינוך של הכנסת".

מגלגלצ נמסר ל''ידיעות אחרונות'' כי "מירי רגב היא אורחת מכובדת ורצויה בגל"צ ובגלגלצ. יחד עם זאת יש לזכור כי גלגלצ היא תחנת הרדיו המואזנת ביותר בקרב חיילי צה"ל, וסקר ההאזנה הארצי שפורסם רק אתמול ומציג זינוק בהאזנה לתחנה - מעיד על כך כאלף עדים".