אסד: הסכם הגרעין האיראני - מודל לחיקוי

נשיא סוריה חרג ממנהגו ונשא נאום: "המדינות שדבקות בזכויות שלהן חייבות לנצח. איראן היא ההוכחה לכך מבחינת הישגיה בתחום הגרעין".

חיים לב - ערוץ 7 , י' באב תשע"ה

אסד: הסכם הגרעין האיראני - מודל לחיקוי-ערוץ 7
מכה לאסד. אסד
פלאש 90

נשיא סוריה בשאר אסד אינו מרבה לשאת נאומיים פומביים, היום (א') החליט לחרוג ממנהגו.

במסגרת מפגש כלכלי שהתקיים בדמשק, הכביר נשיא סוריה במילים חמות על איראן בשל הסכם הגרעין שחתמה עם המעצמות תוך שהוא תוקף בחריפות את מה שכינה 'צביעות המערב' על יחסה לכאוס השורר במדינתו.

לדבריו, אל לה לסוריה לוותר על זכויותיה ולו במעט. "אנחנו נמצאים בשלב גורלי שאין בו פשרות. אין ויתור על הזכויות ולו במעט. והנה העולם משתנה לאט לאט. המדינות שדבקות בזכויות שלהן חייבות לנצח. איראן היא ההוכחה הטובה ביותר לכך מבחינת הישגיה בתחום הגרעין".

אסד טוען כי סוריה הייתה במצור במשך שלושה עשורים "ונלחמו בה במשך שמונה שנים והרסו את תשתיותיה ולמרות זאת היא הראשונה בעולם האיסלאמי מבחינת הייצור ותעשיית הגרעין".

לדבריו למערב יש עניין בהמשך מעגל הדמים בארצו. "המטרה של המערב היום היא לנהל את הטרור בלבד ולא למגר אותו. מה שהם עושים גרם לטרור לצמוח ולא מיגר אותו". לטענתו, מדינות המערב מגדירות טרור "כשזה פוגע בהן וחירות ומהפכה כשזה פוגע בנו".

 לצד איראן, שיבח אסד אף את ארגון החיזבאללה הנלחם בסוריה לצידו. "הם נלחמים לצדנו ונתנו לנו את המקסימום שהם יכולים וגם מתו לצדנו. הדם שלנו התערבב בדם שלהם". אסד הוסיף כי "בניהול המלחמה לא אפשרי שהכוחות הסוריים יהיו בכל שטח סוריה".