אושר: סמכויות השירות הלאומי - למשרד החקלאות

הכנסת אישרה העברת סמכויות השירות הלאומי מהמשרד לאזרחים ותיקים למשרד החקלאות. ח"כ עטר: הכתובת הנכונה היא משרד החינוך.

רעות הדר , י"א באב תשע"ה

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: בלומברג תקשורת

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) את בקשת הממשלה להעביר את רשות השירות הלאומי והשירות הלאומי-אזרחי מהמשרד לאזרחים ותיקים למשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

בממשלה הקודמת היה השירות הלאומי תחת סמכותו של השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך ז''ל ובממשלה הנוכחית, בהתאם להסכמים הקואליציוניים, הסמכות עוברת לשר החקלאות אורי אריאל.

חברי האופוזיציה זעמו על המהלך. ח"כ דב חנין (הרשימה הערבית) אמר "האם פתרנו את הבעיות במדינה? האם פעלנו למען האזרחים? לא. מה שעשינו בכנס הזה זה בעיקר להעביר סמכויות, זה מה שהקואליציה ממוקדת בו. ממשלה שמתנהלת בדרך כזו איננה ראויה לאמון והערכה של הציבור".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) הבהיר כי "השירות הלאומי זה אחד המקומות היפים שיש במדינת ישראל, אבל מה הקשר למשרד החקלאות? לפעמים יש סטיגמות ומתוך תפיסה שכל מי שעושה שירות לאומי זה רק אנשים דתיים אז התיק הזה שייך בכלל לבית היהודי, ככה זה נתפס. למה? במה מבין שר החקלאות יותר משרים אחרים?".

גם ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הדגיש כי הוא רואה חשיבות רבה במערך השירות הלאומי. "העובדה שאין לו בית מסודר ובכל פעם הוא עובר בית בהתאם למצב הפוליטי היא מצערת", אמר. "יש תחושה שהשרות הלאומי מיוחס למפלגה מסוימת והוא הולך איתה בהתאם לתיקים שהיא מקבלת. צריך לשים אותו כעוגן באחד המשרדים שיוחלט עליהם".

ח״כ דניאל עטר (המחנה הציוני) טען כי "אם אתם כממשלה הייתם רואים את החיוביות והערכיות מאחורי שירות זה הייתם מעבירים את סמכויות השירות הלאומי והאזרחי למשרד החינוך, שם מקומם הראוי והנכון ביותר״.

שר החקלאות אורי אריאל ענה כי "זה נכון שהציונות הדתית היא זו שדחפה את זה (מפעל השירות הלאומי,ר"ה) ואני מודה שזה אכן הפך אצלנו ל'בייבי'. יכול להיות שראוי להכניס את זה למשרד קבוע אבל אנחנו אכן רוצים שזה יהיה אצלנו ולא משתמשים בזה לפוליטיקה אלא להצלחה של החברה כולה''.