נתניהו: פועלים משפטית למניעת ההרס בבית אל

ראש הממשלה מנסה הבוקר להרגיע את הרוחות בעקבות אירועי הלילה. גורמים בבית היהודי: יעלון הפר סיכומים - יהיו לכך השלכות.

ניצן קידר וחזקי ברוך , י"ב באב תשע"ה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שלישי) לפינוי בתי דריינוף הלילה בבית אל, "אנו פועלים לחזק את ההתיישבות, ועושים זאת תוך ציות לחוק".

את הדברים אמר נתניהו בעקבות המהלך בו נקט הלילה צה"ל בהוראת הדרג המדיני, במהלכו תפס כוח מג"ב את מתחם בתי דריינוף בבית אל ופינה מהמקום עשרות צעירים ששהו בו.

"עמדתנו בנושא הבתים בבית-אל היא ברורה - אנו מתנגדים להריסתם ופועלים משפטית למנוע צעד זה. אבקש שעמדת הממשלה לפיה, ההליך התכנוני במקום הסתיים ולכן אין מקום להרוס את הבתים, תובא גם בפני בג"ץ", הוסיף נתניהו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הבוקר שוחח ראש הממשלה נתניהו שוב בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

השר נפתלי בנט, שדרש מרה"מ הבהרה שלא יהרסו הבתים, צייץ בטוויטר בעקבות דברי נתניהו  "טוב שראש הממשלה אכן תיקן כעת במהירות את נזקי שר הביטחון מהלילה והבהיר את עמדתה הרשמית של ממשלת ישראל כפי שסיכמנו: אסור להרוס בתים לשווא". 

"עמדתי בעניין היא ברורה, נגד ההריסה", אמר שר הביטחון משה יעלון, "אני פועל כדי למנוע אותה ולחזק את ההתיישבות בבית אל בפרט וביהודה ושומרון בכלל".

"בשבועות האחרונים ביצעתי מספר מהלכים כדי להניח תשתית חוקית אשר תמנע את ההריסה בבית אל, ועתה אני ממתין להחלטת בג"ץ בעניין. גם אתמול הבהרתי לשרים מהבית היהודי עימם שוחחתי, כי לא תהיה הריסה לפני הדיון בבג"ץ. בכל מקרה נפעל בעניין אך ורק על פי החוק ועל פי החלטות בג"ץ", הוסיף השר יעלון. 

גורם בטחוני בכיר אמר הבוקר לערוץ 7 כי מאחר ובניית 24 יחידות דיור במקום אושרה בשבוע שעבר על ידי המנהל האזרחי, ההריסה תבוצע רק במידה ובג"צ יורה על כך, כלשונו. "אנחנו עדיין בתוך ההליך המשפטי", הוסיף הגורם הבכיר.

גורמים בכירים בבית היהודי מבהירים הבוקר כי המהלך שבוצע הלילה בבית אל מהווה הפרה של הסיכומים שסיכמה השרה שקד עם שר הביטחון משה יעלון. בבית היהודי מזהירים כי להפרת הסיכומים תהיינה השלכות קואליציוניות.טוען....