"פעולה חמורה של משרד הביטחון"

שר החקלאות קורא להסיר את המצור על בתי דריינוף באופן מיידי, "לא ייתכן שפתאום מישהו יחליט לפעול באורח חד צדדי".

בני טוקר , י"ב באב תשע"ה

"פעולה חמורה של משרד הביטחון"-ערוץ 7
אורי אריאל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר החקלאות, אורי אריאל, קורא היום (שלישי) להסיר את המצור מבית אל ובתי דריינוף לאלתר.

"מתפתחת כאן סאגה בלתי מובנית בעליל מנוגדת לכל ההבטחות והסיכומים", אומר השר אריאל בראיון לערוץ 7, "אני מצפה שראש הממשלה יפעל בתוקף ושהמדינה תאמר את דברה בצורה ברורה בבג"ץ ותסביר את עמדתה כמו שצריך. שיורו מיד לפנות את הכוחות לפחות בחלקם מבית אל ולא להפוך את בית אל למבצר שצריך אישור כניסה מהצבא להיכנס. אני מתכוון להגיע היום לבית אל ולבדוק את הדברים מקרוב".

השר אריאל קובע כי האירועים בבית אל נעשו באחריותו המלאה של שר הביטחון יעלון, "אנחנו לא ידענו, למיטב ידיעתי גם ראש הממשלה לא ידע, יש כאן דבר בעל רגישות בלתי רגילה, אנחנו עוסקים בזה כל יום יחד עם שר הביטחון ולפתע מחליט מישהו לעשות דבר שלא מתואם ולא ידוע.

"שר הביטחון ידע, שוחחתי עם בוגי וביקשתי ממנו לשנות את המצב, אני לא מצטט שיחות אבל אני יכול לומר שדבריו לא מתקבלים על הדעת. אני מקווה שהמצב בית אל ישתנה ושיישארו שם רק שוטרים שמכוונים את התנועה, אין שום צורך לעשות סגר על בית אל".

לדבריו המחזות היום בבית אל נראים גרוע מאוד, "אנחנו עשור לגרוש וזה נראה מאוד לא טוב. אנחנו עובדים בשני מישורים כרגע, על הבג"ץ ששם יש טענות שנטען ומקביל קוראים להסיר את הסגר מעל בית אל ובתי דריינוף זה מיותר ומעורר מדנים. בדיון בבג"ץ אנחנו מקווים שהשופטים יבינו את המציאות.

זה מאוד מתמיה שלמרות שנתנו זמן לפינוי עד סוף החודש וכידוע אנחנו עדיין לא שם ואמור להיות היום דיון בבג"ץ, לכן מה שנעשה כאן היה בהפתעה, זו פעולה חמורה של משרד הביטחון. אני לא אוהב לאיים אבל אני אומר לראש הממשלה כמו שאתה אומר שצריך להקפיד לקיים הסכמים גם המערכת צריכה להקפיד, ושלא יהיו הפרות, כי אם יש הפרות גם מהצד השני יכולות להיות הפרות. אנחנו נגיע היום לבית אל עם חבריי מהליכוד ונראה את הדברים מקרוב".טוען....