יו"ר מועצת יש"ע: לא רגוע

יו"ר מועצת יש"ע לא מתרשם מאמירותיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון הבוקר, ומחכה לראות תוצאות בתשובת המדינה ובהחלטת בג"ץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ה

יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בנימין, אבי רואה, מספר הבוקר (שלישי) לערוץ 7 כי הופתע מאוד לשמוע באישון לילה על הפינוי בבתי דריינוף שבמערב בית אל.

"הלכנו לישון עם התרעת ארגעה שקיבלנו מאיילת שקד ומחברים נוספים שדיברו עם שר הביטחון, וקמנו לקול צלצול הפלאפון שהודיע לנו שמשתלטים על הבתים", מספר רואה.

למרות דבריהם של ראש הממשלה ושר הביטחון הבוקר, רואה עדיין רחוק מלהיות רגוע, "הקריאות האלו גם של ראש הממשלה וגם של שר הביטחון אמורות להרגיע אבל אנחנו לא נירגע עד שנדע בדיוק מהי תשובת המדינה לבג"ץ, מכיוון שכמו שאתה יודע בתשובת המדינה יש משמעות לכל אות ולכל מילה. וכשנדע ששם נאמר באופן ברור שהמדינה דורשת לאפשר הוצאת היתרים כדין למבנים האלו ואין שום סיבה להרוס אותם על מנת לבנות אותם למחרת אז אני בהחלט אהיה רגוע וגם אלך לחזק את שר הביטחון וראש הממשלה. כל עוד אנחנו לא יודעים שזה המצב אין שום סיבה להיות רגועים".

רואה מודאג גם ממה שיעשו שופטי בג"ץ, "כל זמן שזה נתון בידיים של הבג"ץ הכל יכול לקרות. שהעם ישפוט את בג"ץ שיושב בירושלים. כל בר בי רב מבין שבית שאפשר לבנות אותו למחרת לא נכון להרוס אותו רק לשם ההריסה".

עשר שנים אחרי ההתנתקות, רואה נזכר הבוקר במראות ההם. "זה מצער מאוד, זה מוביל אותנו עשר שנים לאחור. אלו בהחלט מראות שלא היינו רוצים לראות אותם, לצערנו מי שמקבל את ההחלטות לא רגיש למראות הללו ולהשלכות שלהם".