"אם מערכת המשפט לא תתעשת, נעמוד על בריקדות"

הרב שמואל אליהו מצטרף למאבק בבית אל, "יש כאן מאבק נגד תנופת הבנייה. מישהו מנסה לעצור את התנופה, והוא לא יצליח".

בני טוקר , י"ב באב תשע"ה

"אם מערכת המשפט לא תתעשת, נעמוד על בריקדות"-ערוץ 7
הרב אליהו בבית אל. הבוקר
צילום: רפאל לוי

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו הגיע הבוקר לישוב בית אל, במטרה להצטרף למאבק נגד הרס "בתי דריינוף" שפונו הלילה.

לאחר הביקור שוחח הרב אליהו עם ערוץ 7, וקרא למערכת המשפט להפסיק את מדיניות האיפה ואיפה, "אנחנו באנו מצפת וכל הארץ, לומר שהמאבק הוא לא של תושבי בית אל, זה מאבק של עם ישראל".

"לפעמים יש מאבק בגליל בעפרה או בנגב ובסך הכול אנחנו נמצאים פה עם אנשים שבאים ליישב את ארץ ישראל ולקיים ברית אבות. יש כאלה שמקנאים שעיניהם צרה כפי שקינאו הפלישתים ביצחק ולפעמים יש גם בתוכנו אנשים שמפריעים", הוסיף.

הרב אליהו קרא למערכת המשפט להתעשת, "אם היינו בדואים היו מייד מוצאים פתרון, בחיים לא היו הורסים, בית כזה אם היה של ערבים או של בדואים לא היה נהרס. מערכת משפט שלא שוויונית כורתת את הענף עליו היא יושבת".

"לא ייתכן שתהיה מערכת משפט לא שוויונית על זה צריך לעמוד על בריקאדות", הדגיש הרב אליהו, "לא ייתכן שיהיה דין אחד ליהודי ודין אחד לערבי, זה ממוטט את מערכת המשפט. אם מערכת המשפט עובדת לא בכלים שיוויונים לערבים וליהודים נכריז שאין לנו אמון במערכת המשפט".

לדבריו הנצחון מובטח, "גם אם הורסים בית אחד אי אפשר להרוס את ההתיישבות בארץ ישראל אי אפשר להרוס את הרוח, אנחנו במהלך של עליה יש היום בארץ ישראל מאות אלפי יהודים מעבר לקו הירוק וזה הדבר הכי משמעותי. נכון אנחנו יודעים שיש כאן מאבק אבל צריכים לזכור שזה מאבק בדרך של עלייה. לא צריך לדבר על מציאות שאם זה יקרה, אנחנו לא הולכים במגמה של נסיגה אלא במגמה של לנצח".