נסיונות מחודשים לפרוץ לבתי דריינוף

מאות בני אדם, רובם צעירים, ניסו אחר הצהריים לפרוץ לבתי דריינוף בבית אל והתעמתו עם כוחות הביטחון. כמה צעירים עוכבו ע"י המשטרה.

רפאל לוי , י"ב באב תשע"ה | עודכן: 17:12

מאות בני אדם מתרכזים מאז הבוקר (שלישי) סמוך לבתי דריינוף שבמערב הישוב בית אל, אשר פונו הלילה על ידי כוחות הביטחון.

קצת אחרי השעה 15:00 התחדשו הניסיונות לפרוץ לבתים ובמקום התפתחו עימותים בין השוטרים אשר מבקשים למנוע את הכניסה לבתים ובין הפעילים אשר מנסים להיכנס למקום.

המשטרה עיכבה מספר פעילים שהתעמתו עם השוטרים.

בתוך כך, חברת מ.ד. יהונתן בניה ופיתוח בע"מ הגישה הבוקר עתירה נוספת לבג"ץ, בבקשה להימנע מהרס שני המבנים במערב הישוב בית אל, אשר זכו לכינוי "בתי דריינוף".

בעקבות העתירה הורתה נשיאת בית המשפט העליון למדינה, למועצה המקומית בית אל ולטוען לבעלות על הקרקע המדוברת להשיב לעתירה עוד היום, עד השעה 18:00.

בעתירה טוענת החברה כי אישור התב"ע לקרקע עליה בנויים שני הבניינים מהווה שינוי נסיבות מהותי, ועל כן יש לשנות את תוצאת העתירות הקודמות שהוגשו בנושא ולבטל את צו ההריסה שהוציא בג"ץ למבנים.

יש לציין, כי ביום ראשון השבוע הוציא בג"ץ צו המונע הוצאת היתרי בנייה לשני הבניינים מכוח התב"ע שאושרה, לאחר שהטעונים לבעלות על הקרקע עתרו נגד אישור התב"ע.

שופטת בית המשפט העליון, ענת ברון, הוציאה צו ארעי המונע את כניסת התב"ע שאושרה לתוקף, ועל כן בשלב זה עדיין לא ניתן להכשיר באופן סופי את הבניינים.טוען....