יוסי יונה
יוסי יונה צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני) תוקף בחריפות (שלישי) את שר החינוך נפתלי בנט לאור הדיווח ב"הארץ" ולפיו בכוונת המשרד להעביר לידי חברת קבלן חלק גדול מהאחריות בשלושה תחומים - ניהול ופיתוח בתי ספר ניסויים, אישור מסגרות חינוך ייחודיות ופרויקט בחירת ההורים את בתי הספר.

"אם מישהו קיווה שחלה התפכחות והמגמה של הפרטת מערכת החינוך והעברות סמכויות לחברות קבלן תופסק מול הביקורת הציבורית הגוברת - הוא נחל אכזבה", אמר יונה.

לדבריו החברה שתזכה במכרז תכתוב בין היתר ניירות עמדה פדגוגיים, תפקח על בתי ספר ניסויים ותוביל את פתיחת אזורי הרישום לבתי הספר היסודיים.

"כן קראתם נכון", הוסיף ח"כ יונה, "משרד החינוך מסיר מסמכויותיו ומעבירן לידי חברה פרטית. למה צריך שהמשרד יפקח אם אפשר שחברה פרטית תעשה זאת? הרי אז כשמגיעות התלונות מפנים אותן למנהלי החברה ולא למשרד.

"כך בצורה פשוטה ממשיך נתניהו הפעם בעזרתו של שר החינוך בנט בהגשמת חזונו – הפרטה, הפרטה הפרטה", תקף יונה וקרא להפוך את המגמה. "הדבר פוגע דרמטית ברמת החינוך הניתנת לילדי ישראל.

"אני חייב להודות כי אין לי ציפיות מהשר בנט. עמדתו האידאולוגית ידועה וכך גם רוח המפקד השורה עליו מצד ראש הממשלה נתניהו – אולם, אולי אם יבין השר בנט כי במהלכים אלו של הפרטה הוא לא רק פוגע בחינוך של ילדי ישראל אלא גם מחליש את כוחות של משרדו הוא – הוא יתעשת, ייקח אחריות ויורה לפקידי משרדו לבטל את המכרז החדש כדי לחזק את המשרד במקום לצמצם בכוחו".

ממשרד החינוך נמסר כי בניגוד לטענות, המכרז נועד "לאפשר לאגף המחקר והפיתוח לקבל שירותים מקצועיים על־ידי גורמים מומחים בתחומם. יודגש כי האחריות הבלעדית לעשייה הפדגוגית בתוכנית אזורי בחירה ובתי הספר הניסויים היא באחריות של משרד החינוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו