ראש המועצה הוכה: "זה לא ייגמר טוב"

עימותים אלימים פרצו בין כוחות הביטחון לעשרות צעירים שמנסים לפרוץ לבתי דריינוף בבית אל. שוטרים הכו את ראש המועצה שי אלון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ה

עימותים אלימים הערב (שלישי) בין כוחות הביטחון לעשרות צעירים שמנסים לפרוץ לבתי דריינוף בבית אל, לאחר שפונו לפנות בוקר בהוראת שר הביטחון משה יעלון.

כמה צעירים הבעירו פח אשפה והתעמתו עם השוטרים שמונעים את כניסתם למבנה.

שוטרים הכו את ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון ואת חבר הכנסת אורן חזן. "ניסינו לבודד את האירוע ותוך כדי חטפתי מהלומות לא פשוטות", תיאר אלון, "אנחנו מבקשים מכוחות הביטחון להרגיע במיידי. זה לא ייגמר טוב. אני מבקש לנצור את הנשקים ולשלב ידיים''.טוען....

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) שוהה הערב (שלישי) בבית אל. הוא הביע תקווה כי בג"ץ יבטל את הריסתם."זה משבר אמיתי ואני מאוד מקווה שהוא ייפתר לטובה", אמר לוין. "מערכת המשפט מוטה, עושה איפה ואיפה ונוקטת באכיפה סלקטיבית. כאשר מדובר בבניה יהודית יש דבקנות משפטית שאין לה מקום".

יו"ר ''יש עתיד'', ח"כ יאיר לפיד, לא אהב במיוחד את דבריו של לוין ורמז כי ראש הממשלה צריך לפטר אותו. "מר נתניהו, השר יריב לוין הוביל היום השתלחות חשוכה קנאית ומבזה על בית המשפט העליון ועל שלטון החוק בישראל, מה אתה מתכונן לעשות בעניין?", צייץ לפיד בטוויטר.

מוקדם יותר הגיע לבית אל השר נפתלי בנט, ותקף את שר הביטחון יעלון. "הלילה נעשה מעשה פזיז, קיצוני ומתסיס ע"י גורם בכיר בממשלה", אמר בנט, "המעשה הזה סותר את יסודות הממשלה ואת ערכיה, וסותר גם התנהגות אחראית וממלכתית שאני מצפה מהממשלה הזאת. לא ניתן לכך יד".

"שוחחתי לפנות בוקר עם ראש הממשלה ודרשתי שהמדינה תודיע מיידית לבג"ץ שממשלת ישראל מתנגדת באופן רשמי להריסה".

"אני רוצה לומר באופן ברור: עשר שנים להתנתקות, בדיוק היום, ואנחנו כאן כדי שהדברים יראו אחרת, והם יראו אחרת הפעם. התשובה לטרור הפלסטיני היא התיישבות ולא פחדנות", הוסיף בנט.