אוהדי מכבי. שלום לאירופה?
אוהדי מכבי. שלום לאירופה? פלאש 90

אחרי ההצגה במשחקה מול המלטזים בשבוע שעבר, פגשה הערב (שלישי) האלופה ומחזיקת הגביע הישראלית, מכבי תל אביב, את ויקטוריה פלזן הצ'כית למשחק הראשון ביניהם במסגרת הסיבוב השלישי במוקדמות ליגת האלופות.

אחרי שזכו בכל התארים בעונה האחרונה בליגת העל הישראלית, הצהירו ראשי הצהובים כי הם רוצים גם הצלחה בזירה האירופית, אך זו כנראה תצטרך לחכות לשנה הבאה כשבדומה לשנה שעברה, גם הפעם מכבי לא ביצעה הכנה ראויה למשחקיה במוקדמות ליגת האלופות, מה שככל הנראה יוביל להדחתה המוקדמת ממוקדמות המפעל הבכיר ביותר ביבשת אירופה. 

הצהובים שמרו אמנם על הסגל הקיים, אך הבאת מאמן חדש, טוב ככל שיהיה, ובטח במועד מאוחר כל כך, לא תרמה לשחקנים שעוד לא הבינו את שיטת המשחק של המאמן החדש ואת דרישותיו. אחרי שעברו בקושי רב את המשוכה המלטזית בשבוע שעבר, גם הוא לאחר הפסד חוץ מביך, במכבי החתימו את אבי ריקן הישראלי שחזר משוויץ ועושים מאמצים רבים לצרף עוד חלוץ, אך לבינתיים ללא הצלחה.

בזמן שבמכבי מנסים להחתים חלוץ, על אף שלושה בכירים כאלה שיושבים על ספסל הקבוצה הצהובה, אחרי המשחק הערב, כדאי לראשי המועדון הצהוב מתל אביב לחשוב על חיזוק בחולייה האחורית. אם הגנת הצהובים תשחק כך גם בליגה הישראלית, היא תתקשה לזכות באליפות הרביעית שלה ברציפות.

13,500 אוהדים הגיעו לאצטדיון בלומפילד, וכמו במשחק בשבוע שעבר, גם הפעם נתנו תצוגת עידוד ראויה לשבח. ב-16 הדקות הראשונות של המשחק, נראה היה שלא רק ביציעים הצהובים שולטים, אלא גם על כר הדשא כשהחזיקו יותר בכדור והצליחו לסכל את ניסיונות הצ'כים.

ושוב המנטליות של השחקנים הישראלים והיכולת לאבד ריכוז עושה את שלה. שמירה לקויה של החולייה האחורית תרמה לצ'כים שער ראשון יקר וחשוב בדקה ה-17, ולאחר 3 דקות נוספות בלבד, הצ'כים כבשו fcr את השני. שוב אחרי טעות קשה של החלק האחורי של הצהובים.

הצהובים התעוררו במחצית השניה בעיקר בזכות יכולת של גילי ורמוט, ערן זהבי ושחקן הרכש החדש אבי ריקן, אך עדיין לא הצליחו לנצל זאת בכדי לצמק את התוצאה.

בדקה ה-79 ברק יצחקי שחזר מפציעה קשה לא מזמן כבש לזכות הצהובים והפיח מעט תקווה אצל הקהל הביתי, לאחר בישול של ערן זהבי, אך זה היה מעט מדי ומאוחר יותר מדי. 

בסיום, הצהובים מפסידים 1:2 לאלופת צ'כיה ויקטוריה פלזן, הפסד שעשוי להביא להדחת האלופה הישראלית מהמסגרת האירופית הבכירה. אם אכן יודחו בשבוע הבא, יתמודדו הצהובים במוקדמות הליגה האירופית, הליגה השניה בחשיבותה. ביכולת כמו זו הערב, גם הופעה בשלב הבתים של הליגה האירופית תחשב כהישג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו