'פסיקת בג"ץ - מסמר בארון קבורת בג"ץ שחצן'

ח"כ סמוטריץ': פסיקת בג"ץ היא מסמר נוסף בארון קבורה של בית משפט עליון שחצן שאינו יודע את מקומו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ה

'פסיקת בג"ץ - מסמר בארון קבורת בג"ץ שחצן'-ערוץ 7
לבטל את הביטול. סמוטריץ'
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90
חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ מגיב בחריפות להחלטת בג"ץ הבוקר, החלטה שהובילה להרס בתי דריינוף במרוצת השעות האחרונות.

סמוטריץ' רואה בהכרעת בג"ץ "פסק דין הזוי" שאינו אלא "מסמר נוסף בארון  קבורה של בית משפט עליון שחצן שאינו יודע את מקומו. אוי לו לבית משפט שאלו הם שופטיו-מחריביו", הכריז.

"נשיאת בית המשפט העליון מתעקשת לקרוע בכח את החבל הדק שבין בית המשפט למערכת הפוליטית ולהכריח את הכנסת להעמיד את בית המשפט במקומו בחקיקה", אמר ועוד קודם לביצוע ההרס בפועל קרא סמוטריץ' לראש הממשלה "לא לקיים את פסק הדין הזה שדגל שחור מתנוסס מעליו. זוהי השעה, אדוני ראש הממשלה, שבה אתה צריך לגלות מנהיגות ולהציל את המדינה מקטסטרופה מיותרת שרק אנשים חסרי אחריות יכולים להכניס אותנו אליה".

לדבריו "מדינה דמוקרטית מתוקנת לא יכולה להשלים עם מצב שבו ראש הממשלה והמערכת הפוליטית כולה מבקשת לקדם מדיניות מסוימת שהיא במאה אחוז בתחום סמכותה ובית המשפט מונע ממנה לעשות זאת בשל שיקולי כבוד אגו ושררה. לפסק הדין הזה אין דבר וחצי דבר עם חוק ומשפט. מרגע שהמבנים הוסדרו אין שום בעיה חוקית בהימנעות מהריסתם. ההתעקשות האלימה של בגצ על הריסת המבנים נשענת על שיקולי אגו בלבד".

עוד הוסיף סמוטריץ' וקבע כי "היום הזה ייזכר כקו פרשת מים שבו החל תהליך בריא ומתבקש של החזרת הכח לעם ולנבחריו ושל שחרור המדינה מכבלי העריצות הרדיקלית של בג"צ. אני קורא לחברתי שרת המשפטים ולחבריי שרי הליכוד לשנות את האבסורד הזה בחקיקה באופן מידי. אם בית המשפט אינו יודע את מקומו לבד אין לנו ברירה אלא לעשות זאת בחקיקה. חובתנו הדמוקרטית להחזיר את הכח לעם".

את דבריו חותם סמוטריץ' בפנייה לתושבי בית אל: "אני מבקש לחזק את חבריי תושבי בית אל במאבקם הצודק אל מול הרשעות והרודנות האלימה. זהו מאבק צודק ומוסרי, מאבק ציוני של אהבת העם והארץ, מאבק של בני האור אוהבי הארץ ובוניה בבני החושך מחריביה".