ארדן נגד יוגב

"גם אם יש ביקורת, אין מקום לאמירות של יוגב. יש אנשים שעלולים לפרש אותן כלגיטימציה לאלימות כלפי שופטים", אמר השר לביטחון פנים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ה

ארדן נגד יוגב       -ערוץ 7
גלעד ארדן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לביטחון פנים גלעד ארדן (הליכוד) השיב בצהריים (רביעי) לשאילתה במליאת הכנסת בנושא הר הבית ובמסגרתה נדרש על ידי מספר ח"כים להתייחס להתבטאות של ח"כ מוטי יוגב על כך ש"צריך להרים כף D-9 על ביהמ"ש העליון", בעקבות הפסיקה להרוס את בתי דריינוף.

"זימן לנו בורא עולם עיתוי אומלל למה שקורה היום וכך יצא שהחלטות בית המשפט העליון יצאו בעיתוי מאוד כואב כשאנחנו מציינים עשור להתנתקות", אמר ארדן. "הוא בטח כואב כשאני חלק ממשלה לאומית שצריכה לפעול כדי לחזק את ההתיישבות, אבל מצד שני אנחנו ממשלה שמכבדת את החוק ואת החלטות בית המשפט".

יחד עם הכאב, הדגיש ארדן, אין לקבל כל אלימות כלפי חיילים ושוטרים. "צריכה להיות אפס סובלנות ואני מקווה שיוגשו כתבי אישום ולא אכפת לי אם הם קטינים או לא. יש אגב פער בין מה שמציגים בתקשורת לבין מה שקורה בשטח".

ארדן גינה את אמירתו של ח"כ יוגב מהבית היהודי. "שמענו ביממה האחרונה התבטאויות קשות, אתם ציינתם את ההתבטאות של ח"כ יוגב. גם אם יש לנו ביקורת, אמירות כמו של ח"כ יוגב אין להן מקום ואני מגנה אותן. יש אנשים שעלולים לפרש אותן כלגיטימציה לאלימות כלפי שופטים או שוטרים".

לדבריו מי שלא יגבה החלטות של בית המשפט יוביל לאנרכיה, "זה לא יכול לדור בכפיפה אחת עם נאמנות למדינה. כולנו צריכים לגנות התבטאויות כמו ההתבטאות של ח"כ מוטי יוגב".

בעקבות ההתבטאות החריפה של ח"כ יוגב פנתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להגיש כתב אישום נגדו.

"אמירתו של חבר הכנסת מוטי יוגב היא עבירת המרדה של הציבור נגד המדינה", טענה רוזין. "ח"כ יוגב מסכן את דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל וראוי כי יועמד לדין".