יוגב: להרים על בג"צ כף של טרקטור D9

חברי הכנסת מזועזעים. דבריו הבוקר של חבר הכנסת מוטי יוגב לערוץ 7 מעוררים עליו את זעמם של חברי כנסת וגורמים שונים מימין ומשמאל, מחבר הכנסת עיסאוו'י פרג' ועד השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ואחרים.

נזכיר כי חבר הכנסת יוגב אמר בתגובה להחלטת בג"ץ לאשר את הרס בתי דריינוף בבית אל כי "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D9 ואנחנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה ואת הזנב שמכשכש בכלב".

בתגובה לדברים אמר השר ארדן כי "אמירות כמו של ח"כ יוגב אין להם מקום ואני מגנה אותם. יש אנשים שעלולים לפרש אותם כלגיטימציה לאלימות כלפי שופטים או שוטרים".

לדברי ארדן "מי שלא יגבה החלטות של בית המשפט יוביל אותנו לאנרכיה וזה לא יכול לדור בכפיפה אחת עם נאמנות למדינה. כולנו צריכים לגנות התבטאויות כמו ההתבטאות של ח"כ מוטי יוגב".

יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ מרב מיכאלי, הגיבה אף היא לדברי ח"כ מוטי יוגב ואמרה כי "מוטי יוגב לא ראוי להיות נבחר ציבור בישראל. מי שקורא לעלות על בית המשפט העליון עם דחפורים צריך להיות מושעה לאלתר מכל תפקידיו ולעמוד לדין על הסתה חמורה. זה מה שקורה כשזאת רוח המפקד. כששרת המשפטים קוראת ליועצת משפטית לשיחת נזיפה על מילוי תפקידה, וכשראש הממשלה מסית באופן קבוע. בלי דחפורים, נתניהו ובני טיפוחיו מחריבים את מדינת ישראל".

ביקורת כלפי יוגב השמיע כאמור גם חבר הכנסת עיסאוו'י פריג' (מרצ) שטען כי: ״ח״כ מוטי יוגב חושף את הפנים האמיתיות של הבית היהודי, מפלגה שמבקשת להרוס לא רק את בג״צ, אלא את הדמוקרטיה בישראל. מפלגה שמחזיקה במשרדי החינוך והמשפטים, אבל מחנכת ומעודדת אלימות והפרת חוק, חלקה בשקט וחלקה בבוטות. אם הבית היהודי מעוניינת להוכיח כי היא רוצה לשנות את דרכה, על ראשיה להדיח לאלתר את ח״כ יוגב, אחרת נבין שדרכו של יוגב היא דרכה של הבית היהודי״.

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרץ) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להגשת כתב אישום דחוף בחשד לעבירה מצדו של יוגב בשל מה שהגדירה כ"התבטאויות שהן חריגות למסגרת החסינות העניינית, שמוחרגת בעניינים הנוגעים לשלילת אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל". לדבריה "אמירתו של חבר הכנסת מוטי יוגב היא עבירת המרדה של הציבור נגד המדינה. ח"כ יוגב מסכן את דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל ומין הראוי כי יועמד לדין".

גם תנועת אומ"ץ ביקרה את דבריו של חבר הכנסת יוגב ובמכתב ליו"ר ועדת האתיקה של הכנסת חבר הכנסת יצחק ועקנין היא מבקשת לקיים דיון מיוחד בדברים. "אומ"ץ דורשת שועדת האתיקה של הכנסת תדון בהתבטאות החמורה של ח"כ יוגב ותסיק את המסקנות המתבקשות", נכתב במכתב.