וינשטיין: לכבד את פסיקות בג"ץ

"החובה לכבד את החוק ואת פסיקת בית המשפט מוטלת על כולם ללא יוצאי דופן, גם על נבחרי ציבור'', אמר היועמ"ש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ה

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, התייחס אחר הצהריים (רביעי) לפסיקת בג"ץ שניתנה הבוקר ולפיה יש להרוס את בתי דריינוף בבית אל.

לדבריו יש לציית לפסק הדין ללא סייג וללא היסוס, כלשונו. "יידע כל אזרח. כל תושב. כל אדם. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החובה לכבד את החוק ואת פסיקת בית המשפט מוטלת על כולם ללא יוצאי דופן. גם על נבחרי ציבור''.

וינשטיין מתח ביקורת על שרי הממשלה. "אין לאיש – יהיו תפקידו ובכירותו אשר יהיו - שיקול דעת האם לפעול על פי פסק דין. זוהי חובה שאין עליה עוררין. שאחרת ייעשה הדין פלסתר, ייפגע אמון הציבור ותישחק ההרתעה מפני אפשרות הפרתו. וכבר אמרו חכמנו במסכת אבות (ג' ב') 'הוֵי מתפלל בשלומה של מלכות, שאלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו'".

היועמ"ש הדגיש כי אין מקום לערער על עצם הלגיטימיות של בית המשפט ושופטיו. ''ביקורת - כן. חתירה כנגד עקרונות היסוד של חברה דמוקרטית – לא.

"לא טחו עינינו מראות את הסכנה שבמתקפה כנגד שופטים העושים את מלאכתם במקצועיות, ביושרה ובלא מורא. במתקפות שכאלה טמונה סכנה לעצמאות הרשות השופטת, עיקרון שבלעדיו אין תקומה לדמוקרטיה במדינת ישראל'', דברי וינשטיין. 

אמש אף פורסם כי נשלח מכתב איום לשופטי בית המשפט העליון ובכוונת ויינשטיין לטפל בתקיפות נגד כל איום או ניסיון לפגיעה בשופטים. "היועץ המשפטי לממשלה שוחח היום בנושא עם ראש אח"מ, ניצב מני יצחקי, ויעקוב אחר הענין באופן אישי", אומרים אנשיו של היועץ.