"לגרום לביבי לרעוד על הכיסא שלו"

הרב מוסא כהן יו"ר תנועת קוממיות מספר בראיון לערוץ 7 על הכאב עקב ההריסה, אך מוצא תקווה בעמידה של הנוער והתושבים במאבק.

רפאל לוי , י"ד באב תשע"ה

סמוך לאתר ההרס של בתי דרייינוף אמר הרב מוסא כהן, יו"ר תנועת קוממיות, כי למרות ההרס הכואב הוא רואה תקווה.

"הרעש הזה של ההריסה מזכיר לנו את רעשי החורבן בגוש קטיף", הוא אומר, "הכלים האלה יודעים לבנות אבל עסוקים כרגע בלהרוס. אנחנו ביום לא נעים ולא קל, אנחנו עם המשפחה היישוב וההתיישבות ביהודה ושומרון שמפסידים פה. זה יום לא מכובד לראש הממשלה שלנו שהוביל את הדבר הזה, כשהיה בכוחו למנוע ולעצור את ההרס הזה. זה יום לא מכובד לבג"ץ שמתנהג בצורה כזו".

"עם כל הכאב המאבק הזה הוכיח שיש הרבה בני נוער ומבוגרים בריאים בנפשם, שבמשך כמה ימים החזיקו פה את המקום, אחרי התארגנות בתוך המבנים, והם במעשיהם מוכיחים שלא אבדה תקוותינו", הוסיף הרב כהן.

בהתייחסו לשאלה איזו תגובה תהיה להרס הוא השיב, "התשובה להרס הזה צריכה להיות בניין, ואם אישרו כרגע 300 יחידות דיור, אז צריך לדאוג מהר לאישורי והיתרי בניייה, לפני שביבי ישכח מה שהוא התחייב, כמו ששכח בפעם הקודמת שהוא הרס בבית אל".

הרב כהן המקורב לכמה מחברי הכנסת של הבית היהודי מפרט כיצד עליהם לנהוג לדעתו, "הם צריכים להביע מחאה בפועל, ולגרום לביבי לרעוד על הכיסא שלו, להימנע מהצבעות בקואליציה, אבל לא לעזוב את הממשלה, הממשלה היא שלנו, אבל לגרום לראש הממשלה להבין שהוא לא יכול לעשות מעשים כאלו בוטים ועולם כמנהגו נוהג".

בראיון הוא מתייחס למאבק הצפוי בעמונה, שנגדה עומד צו הריסה של בית המשפט העליון, "צריכים לחשוב קדימה, על עמונה שם יש כוונת הרס דומה, צריך להיערך אליה כדי שלא נהיה שם כמה מאות כמו שהיינו פה אלא אלפים רבים, שיהיה ברור ששם אין מצב שתהיה הריסה וחורבן. עדיף שבג"צ יכשיר אותו ואם לא אנחנו נצטרך לעשות את זה בעצמנו".