אריאל על נתניהו ויעלון: "לא התנהלו כראוי"

לטענת השר אריאל, הרס הבתים בדריינוף בבית אל לא היה מחוייב המציאות אם הממשלה הייתה מתנהלת כראוי, "בעיקר ראש הממשלה ושר הביטחון".

חיים לב - ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ה

אריאל על נתניהו ויעלון: "לא התנהלו כראוי" -ערוץ 7
השר אורי אריאל
צילום: בלומברג תקשורת

שר החקלאות אורי אריאל מתח הבוקר (ה') ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון על רקע הריסת בתי דריינוף.

בראיון לרדיו החרדי 'קול ברמה' אמר אריאל כי הרס הבתים בבית אל לא היה מחויב המציאות אם הממשלה הייתה מתנהלת כראוי, "בעיקר ראש הממשלה ושר הביטחון", כלשונו.

"לגבי ה-300 יחידות דיור שהופשרו לבניה, זה מצב לא מרנין – אחת כי זו החלטה מלפני ארבע שנים ועכשיו היא יוצאת לפועל, ושנית עצם המצב הזה של הקפאה שצריך את ראש הממשלה בשביל לבנות בבית אל זה לא מצב נורמלי וראוי שישתנה במהרה".

לשאלה האם המאבק על בתי דריינוף הסתיים אמר אריאל כי "אנחנו מתכוונים לבנות את הבתים באותו מקום, ככל שזה חוקי ואפשרי, נתנו היתרים כחוק, ואם זה אכן כך כפי שאני יודע ומבין אני מקווה שכבר מחר נתחיל לבנות שם".

בהתייחס לשחרורו של יהונתן פולארד אמר אריאל כי "צריך לומר ביושר שהייתה מעורבות, נכון שבמבחן המציאות היא לא צלחה, ולמיטב ידיעתי לא עשינו את המירב. אבל צריך לברך שהחיינו שקיימנו והגיענו לזמן הזה. אני בעיקר מצדיע ליהונתן שעמד בתנאים קשים ביותר, אי אפשר שלא להתרשם מגבורתו האישית, ואני מברך אותו ואת אשתו".

השר אריאל הגיב על דבריו של ח"כ נחמן שי, יו"ר השדולה לשחרור פולארד, לפיהם פולארד ניסה למכור מידע לא רק לישראל אלא לעוד מדינות. "אני דוחה את דבריו של נחמן שי מכל וכל ועוד כמי שמכהן כיו"ר השדולה.

''יהונתן הוא אזרח ישראלי יהודי שדאג לביטחון ישראל הרבה יותר מרבים וטובים, תרומתו לביטחון ישראל גדולה, וכל האמירות האלה אין בהן דבר. צריך לומר שראש הממשלה נתניהו הוא זה שאמר שהוא אזרח ישראלי ונתן לו תעודת זהות, ואמר שהוא מרגל מטעמנו.

"כל הטלת הדופי בעניין הזה היא פשוט ממש ממש לא מתאימה בטח ליום הזה, היא לא נכונה בכלל, אני מצטער על הדברים האלה ואני מצפה שחבר הכנסת נחמן שי יחזור בו ואם אז לא למה הוא צריך את התפקיד הזה? שיעביר אותו למישהו אחר, רבים וטובים היו רוצים את זה".